20 ZĽAVA na letné kolekcie GOLDBERGH.

Ako vybrať dámsku lyžiarsku bundu – 2.časť 

AKO VYBRAŤ DÁMSKU LYŽIARSKU BUNDU

2. ČÁSŤ – PODĽA TECHNICKÝCH PARAMETROV

2021 | SKIMAX STORE | Olomouc

Jak vybrat dámskou lyžařskou bundu podle technických parametrů

Pojem priedušnosť a vodný stĺpec počujete snáď u každého výbere lyžiarskeho oblečenia, pretože som sa snažila laicky popísať, čo presne tyhle technické parametre znamenajú.

Nepremokavosť materiálu meriame tzv. vodným stĺpcom. Základná hodnota vodného stĺpca, ktorá Vás ochráni pred miernym dažďom sa uvádza 2.000 mm. Čím vyššia vodný stĺpec, tým neskôr bunda zmoknú. Pre naše klimatické podmienky Vám bohato postačí vodný stĺpec 3.000 – 5.000 mm, vo vyšších pohoriach Vás pri extrémnych podmienkach ochráni vodný stĺpec od 10.000 mm.

Ako vybrať dámsku lyžiarsku bundu – 1.čásť

Jak vybrat dámskou lyžařskou bundu podle technických parametrů

Jak vybrat dámskou lyžařskou bundu podle technických parametrů

Priedušnosť/par priepustnosť je ďalším veľmi dôležitým aspektom pri výbere lyžiarske bundy. Voľte ju podľa náročnosti Vašej aktivity. 3.000 – 5.000 g/m2/24 h predstavuje dostačujúce hodnotu pre miestne klimatické podmienky. Pre aktívnych lyžiarov alebo vysokohorskú turistiku potom zvoľte bundu s vyššími parametrami. Od veci tiež nie sú rozopínajúca odvetrávacie otvory v podpazuší, ktorými si teplotu regulujete sami. Zdatným športovcom je nutné hodnoty priedušnosti a nepremokavosti zvýšiť, ideálne na 20.000 mm / 20.000 g/m2/24 h. Viac o vodnom stĺpci a priedušnosti nájdete v našom slovníku.

 

NAŠA PONUKA DÁMSKYCH LYŽIARSKYCH BUND

Jak vybrat dámskou lyžařskou bundu podle technických parametrů
Jak vybrat dámskou lyžařskou bundu podle technických parametrů

 

 • Michaela Kovářová – Online poradkyně pro výběr oblečení a doplňků

  MICHAELA KOVÁŘOVÁ

  Reklamačné oddelenie
  Online poradkyňa pre výber oblečenia

Ak budete potrebovať pri výbere dámske lyžiarske bundy poradiť neváhajte sa na mňa obrátiť, veľmi rada Vám pomôžem. Môžete mi zavolať na tel.: +420 775 860 840, alebo napísať e-mail na store@ski-max.cz, či vyplniť dotazník pre výber oblečenia a doplnkov.

DOTAZNÍK

Odporúčam Vám tiež navštíviť našu kamennú predajňu SKIMAX STORE v Košiciach, kde Vám budú pri výbere nápomocné naše veľmi ochotné poradkyňa Gabča s Luckou!    Míša

 • SKIMAX STORE – 700 m2 luxusních lyžařských specialit pod jednou střechou

  SKIMAX STORE

  700 mluxusných lyžiarskych špecialít
  pod jednou strechou
  Tel.: +420 603 865 000
  Po – Ne
  9.00 – 19.00

Jak vybrat dámskou lyžařskou bundu podle technických parametrů


Späť

Ďalšie novinky

Hľadáme brigádnika!

Hledame-brigadnika-0.jpg

Do nášho tímu požičovne lyží si hľadáme kolegu na výpomoc

Hľadáme vedúceho požičovne!

Hledame-vedouci-vedouciho-0.jpg

Do nášho tímu požičovne lyží si hľadáme kolegu/kolegyňu na vedúcu pozíciu.

Hľadáme brigádnicu!

Hledame-brigadnici-0.jpg

Do nášho priateľského tímu si hľadáme kolegyňu na výpomoc v SKIMAX STORE