20%   Z Ľ A V A   na letné kolekcie SPORTALM

Ako vybrať dámsku lyžiarsku bundu – 2.časť 

Ako vybrať dámsku lyžiarsku bundu

2. čásť – Podľa technických parametrov

2020 | Skimax STORE

Jak_vybrat_damskou_lyzarskou_bundu_podle_technickych_parametru_CZ_SK_1

Pojem priedušnosť a vodný stĺpec počujete snáď u každého výbere lyžiarskeho oblečenia, pretože som sa snažila laicky popísať, čo presne tyhle technické parametre znamenajú.

Nepremokavosť materiálu meriame tzv. Vodným stĺpcom. Základná hodnota vodného stĺpca, ktorá Vás ochráni pred miernym dažďom sa uvádza 2.000 mm. Čím vyššia vodný stĺpec, tým neskôr bunda zmoknú. Pre naše klimatické podmienky Vám bohato postačí vodný stĺpec 3.000–5.000 mm, vo vyšších pohoriach Vás pri extrémnych podmienkach ochráni vodný stĺpec od 10.000 mm.

Priedušnosť čiže par priepustnosť je ďalším veľmi dôležitým aspektom pri výbere lyžiarske bundy. Voľte ju podľa náročnosti Vašej aktivity. 3.000–5.000 g/m2/24 h predstavuje dostačujúce hodnotu pre miestne klimatické podmienky, pre aktívnych lyžiarov alebo vysokohorskú turistiku potom zvoľte bundu s vyššími parametrami. Od veci tiež nie sú rozopínajúca odvetrávacie otvory v podpazuší, ktorými si teplotu regulujete sami.

Zdatným športovcom je nutné hodnoty priedušnosti a nepremokavosti zvýšiť, ideálne na 20.000 mm/20.000 g/m2/24 h. Viac o vodnom stĺpci a priedušnosti nájdete v našom slovníku https://www.ski-max.sk/slovnik/vodny-stlpec a https://www.ski-max.sk/slovnik/priedusnost.

Jak_vybrat_damskou_lyzarskou_bundu_podle_technickych_parametru_CZ_SK_2

Prezrite si našu ponuku dámskych lyžiarskych bund

PREČÍTAJTE SI TIEŽ

Jak_vybrat_damskou_lyzarskou_bundu_podle_technickych_parametru_CZ_SK_3

Ak budete potrebovať aj napriek tomu poradiť pri výbere, kontaktujte ma na e-mailu store@ski-max.cz, alebo na telefóne +420 775 860 840, rada Vám s výberom pomôžem!

Jak_vybrat_damskou_lyzarskou_bundu_podle_technickych_parametru_CZ_SK_4

Odporúčam tiež navštíviť našu kamennú predajňu, kde Vám budú pri výbere nápomocné naše veľmi ochotné poradkyňa Gabča s Luckou!

Míša


Späť

Ďalšie novinky

Sportalm Outside Edge

Sportalm-Outside-Edge.jpg

Objavte novú jesennú kolekciu Sportalm Outside Edge, ktorá je plná luxusných fashion aj golfových modelov, ktoré oživia Váš šatník

Najlepšie plážová móda pre rok 2021

Plazova-moda.png

Idete na Vašu vysnívanú dovolenku a chcete zažiariť v plavkách, ktoré nikto okolo nemá? Prečítajte si tento článok

TOP 4 šaty pre tohtoročné leto

Saty.jpg

Naše online poradkyňa Míša pre Vás vybrala tie najlepšie letné šaty, z ktorých si rozhodne vyberiete a napísala Vám hneď niekoľko dôvodov prečo