20% zľava na zimné a lyžiarské kolekcie 20/21 od značiek Goldbergh a Sportalm. Teraz s dopravou ZADARMO.

Ako vybrať dámsku lyžiarsku bundu – 2.časť 

Ako vybrať dámsku lyžiarsku bundu

2. čásť – Podľa technických parametrov

2020 | Skimax STORE

Jak_vybrat_damskou_lyzarskou_bundu_podle_technickych_parametru_CZ_SK_1

Pojem priedušnosť a vodný stĺpec počujete snáď u každého výbere lyžiarskeho oblečenia, pretože som sa snažila laicky popísať, čo presne tyhle technické parametre znamenajú.

Nepremokavosť materiálu meriame tzv. Vodným stĺpcom. Základná hodnota vodného stĺpca, ktorá Vás ochráni pred miernym dažďom sa uvádza 2.000 mm. Čím vyššia vodný stĺpec, tým neskôr bunda zmoknú. Pre naše klimatické podmienky Vám bohato postačí vodný stĺpec 3.000–5.000 mm, vo vyšších pohoriach Vás pri extrémnych podmienkach ochráni vodný stĺpec od 10.000 mm.

Priedušnosť čiže par priepustnosť je ďalším veľmi dôležitým aspektom pri výbere lyžiarske bundy. Voľte ju podľa náročnosti Vašej aktivity. 3.000–5.000 g/m2/24 h predstavuje dostačujúce hodnotu pre miestne klimatické podmienky, pre aktívnych lyžiarov alebo vysokohorskú turistiku potom zvoľte bundu s vyššími parametrami. Od veci tiež nie sú rozopínajúca odvetrávacie otvory v podpazuší, ktorými si teplotu regulujete sami.

Zdatným športovcom je nutné hodnoty priedušnosti a nepremokavosti zvýšiť, ideálne na 20.000 mm/20.000 g/m2/24 h. Viac o vodnom stĺpci a priedušnosti nájdete v našom slovníku https://www.ski-max.sk/slovnik/vodny-stlpec a https://www.ski-max.sk/slovnik/priedusnost.

Jak_vybrat_damskou_lyzarskou_bundu_podle_technickych_parametru_CZ_SK_2

Prezrite si našu ponuku dámskych lyžiarskych bund

PREČÍTAJTE SI TIEŽ

Jak_vybrat_damskou_lyzarskou_bundu_podle_technickych_parametru_CZ_SK_3

Ak budete potrebovať aj napriek tomu poradiť pri výbere, kontaktujte ma na e-mailu store@ski-max.cz, alebo na telefóne +420 775 860 840, rada Vám s výberom pomôžem!

Jak_vybrat_damskou_lyzarskou_bundu_podle_technickych_parametru_CZ_SK_4

Odporúčam tiež navštíviť našu kamennú predajňu, kde Vám budú pri výbere nápomocné naše veľmi ochotné poradkyňa Gabča s Luckou!

Míša


Späť

Ďalšie novinky

Lyže AK Ski novo vo SKIMAX STORE

Lyze-AK-Ski-Porsche-mezi-lyzemi.jpg

Luxusná ručne vyrábané lyže od švajčiarskej značky AK Ski. Prečítajte si názory dlhoročných profi testerov na jednotlivé zjazdové modely, od dámskych lyží cez univerzálky po slalomky

Darček, ktorý netrafíte, po Vianociach vymeníte

Darek_ktery_netrefite.jpg

AKTUALIZOVANÉ 23.12.2020: Ak sa dostane na tenký ľad s darčekmi, ktoré ste vybrali Vašim blízkym, nemusíte sa ničoho báť. Aj Ježiško sa občas utne. Ale keď nakupuje vo SKIMAX, riešenie sa hneď nájde!

E-SHOP frčí ďalej, ale zatvárame PREDAJŇU

Zavirame_prodejnu_a_pujcovnu_ale_e_shop_frci_dal.jpg

AKTUÁLNE: E-SHOP frčí ďalej aj s ONLINE PROFI PORADENSTVOM, ale vzhľadom k nariadeniu vlády zatvárame predajňu SKIMAX STORE