NOVÉ LETNÉ KOLEKCIE SPORTALM až -40 %

 • Panska_bunda_Almgwand_1928_Noppenspitze_904_1.jpg
 • Panska_bunda_Almgwand_1928_Noppenspitze_904_2.jpg
 • Panska_bunda_Almgwand_1928_Noppenspitze_904_4.jpg
 • Panska_bunda_Almgwand_1928_Noppenspitze_904_3.jpg
 • Panska_bunda_Almgwand_1928_Noppenspitze_904_1.jpg
 • Panska_bunda_Almgwand_1928_Noppenspitze_904_2.jpg
 • Panska_bunda_Almgwand_1928_Noppenspitze_904_4.jpg
 • Panska_bunda_Almgwand_1928_Noppenspitze_904_3.jpg

Pánska bunda Almgwand 1928 Noppenspitze 904

248 €

Tento produkt sa už nedá zakúpiť

PORADÍM VÁM, NEBOJTE SA MI ZATELEFONOVAT ČI NAPÍSAŤ

Michaela Kovářová – Online poradkyňa pre výber oblečenie a doplnkov

Michaela Kovářová
+420 775 860 840
store@ski-max.cz

Poradkyňa pre
výber
luxusného
oblečenie
a doplnkov

Dotazník pre výber oblečenia ako vybrať oblečenie O Míše

Popis produktu

PánskA bunda Almgwand 1928 Noppenspitze 904

Ak potrebujete pohodlnú bundu na nosenie v chladnom počasí a zároveň ste fanúšikom alpské módy, je táto bunda Almgwand 1928 to pravé pre Vás. Na prvý pohľad Vás zaujme svojím nevšedným vzhľadom z prostredia alpských krajín. Kvalitný vrchný materiál je doplnený o vetruodolnou podšívku, ktorá Vás uchráni pred vetrom a poskytne čiastočnú izoláciu proti strate tepla. nechýba tu ani dve samostatné vrecká na zips a jedno vrecko taktiež na zips umiestnená na pravom rukáve. Vnútorná podšívka ešte ponúkne vnútorné vrecko na zips.

Zážitkový nákup ve SKIMAX STORE

Nákup u nás nie je len obyčajné nakupovanie, ale skutočný zážitok so servisom, ktorý tomu odpovedá. SKIMAX STORE presne odráža to, akí sme. Možno to nie je najmodernejšie prístup, ale my trváme na tom, že niektoré veci by sa meniť nemali. Najdôležitejším parametrom je Vaša spokojnosť, pohodlie a dôvera vo svojho predajcu.

 • Pre spríjemnenie nákupu Vám radi ponúkneme kávu, prosecco či vodu
 • Náš profesionálny personál sa srdečným prístupom sa postará o to, aby bol Váš nákup príjemným zážitkom, na ktorý dlho nezabudnete
 • Jedinečný výber
 • Unikátne portfólio svetových značiek
 • 700 m2 luxusných lyžiarskych špecialít pod jednou strechou
Úprava odevu na mieru

Zakúpil/a ste u nás tovaru, ale potrebujete urobiť menšiu úpravu? Pokiaľ sa jedná o skrátenie, zúženie či iné drobné úpravy ponúkame Vám služby našej krajčírky, s ktorou spolupracujeme už mnoho rokov. V predajni SKIMAX STORE s Vami naši predajcovia prekonzultujú úpravy, ktoré sú potrebné na Vami zakúpenom tovare urobiť. Tovar od Vás rovno prevezmú a odovzdajú krajčírke k úprave. Váš tovar najneskôr do 14 dní od prevzatia upravené. Potom Vás budeme telefonicky kontaktovať o spôsobe vyzdvihnutie.

Táto služba je pri nákupe nášho tovaru ZADARMO.

ONLINE NÁKUP

Ak čokoľvek potrebujete, chcete si objednať, vrátiť, vymeniť, poradiť s veľkosťou, nefunguje Vám objednávka, neviete ako postupovať pri vrátení alebo reklamácii – nebojte sa na mňa obrátiť. Vo SKIMAX STORE mám na starosti online poradenstvo pre výber voľnočasového aj lyžiarskeho oblečenia, lyžiarskych a zimných doplnkov vrátane obuvi. Ak si nie ste istí, zavolajte +420 775 860 840 alebo napíšte na e-mail store@ski-max.cz, som tu pre Vás! Míša

Instagram_iconFacebook_icon

Špecifikácie a funkčnosť bundy
 • PohlavieMuži
 • ZnačkaAlmgwand 1928
 • Produktové číslo920107
 • Záruka24 mesiacov
 • FarbaŠedá Multicolor
 • SezónaZima Jeseň
 • Modelová rada 18/19
 • Materiál 1Polyetylen - 40% Polyuretan - 39% Polyamid - 21%
 • StrihŠportovo elegantný
 • KapucňaOdnímateľná
 • Typ zapínaniaZip Celoprepínací
 • Farba zipsovŠedá
 • Detaily modeluVonkajšie vrecká na zips Rukávy zakončené manžetou Viditeľné logo značky Dizajnové prešívanie Vysoký golier Výšivka Vnútorné vrecko
 • UžitieMestská móda

80 let zkušeností a osobních služeb

Přemýšlejte o starých dobrých časech, ale mějte na paměti moderní způsob života. Speciální lyžařské oblečení pro každodenní i zvláštní příležitosti – samozřejmě h.moser – Móda ze Salzburgu.

Společnost h.moser, dříve známá pod názvem HAMO, byla založena v roce 1928. Během několika desetiletí se vyvinula v jednu z předních oděvních výrobců zaměřených na lyžařské oblečení, outdoorovou a country módu.

Nabízí vysokou kvalitu a perfektní střihy tradiční módy i lyžařského oblečení s nejlepším možným poměrem cena / výkon, což je nejvyšší nárok zákazníka. Společnost je nyní ve třetí generaci a je 100 % vlastnictvím rodiny.

V roce 1983 získala společnost cenu od federálního ministerstva hospodářství za činnost v obchodních záležitostech díky své významné pozici na rakouském trhu.

Almgwand 1928 – Tradičný výrobca voľnočasové a lyžiarske módy

1928

Založení krejčovské továrny v Berndorfu u rakouského Salzburgu.

1942

Expanze do nových a větších prostor v Itzling Salzburg Rakousko.

1960

Další rozšíření na Gnigl ​​Salzburg za účelem zlepšení a zdokonalení výrobní linky pro tradiční i sportovní oblečení pod značkou „HAMO".

1962

Moser byl vyzván, aby vybavil svářečskou šachtu v Chamonixu.

1964
Kvůli další poptávce byly založeny dvě sesterské společnosti v Kirchdorfu a Bleiburgu.

1967

Moser byli vyzváni, aby vybavili geologický Bundesanstalt ve Vídni.

1983

Kvůli ekonomické stabilitě a dominanci trhu byla společnost H Moser oceněna rakouským ministerstvem obchodu.

1985

Byla podepsána smlouva se známou značkou Symtepatex.

2000

Pokračující rozšiřování kolekcí a rozšiřování areálu společnosti.

Almgwand 1928 – Tradičný výrobca voľnočasové a lyžiarske módy

CIŤTE TRADICI!

Značka Almgwand čerpá inspiraci z tradičních krojů v Tyrolsku, Bavorsku, v Černých lesích v Německu a Rakousku.

Produkty značky Almgwand 1928 najdete ↓

ZDE

Almgwand 1928 – Tradičný výrobca voľnočasové a lyžiarske módy

2005

Výstavba nového skladu v lokalitě Gällegasse.

2010

Výstavba nového skladu v lokalitě Gällegasse. Přemístění textilního skladu ze Salcburg Kasern do Salzbug Gnigl. ​​Značka ALMRAUSCH je poprvé představena na ISPO a úspěšně uvedena na trh. Lyžařské kožené kalhoty jsou registrovány a prezentovány jako patent.

2014

Almrausch se stává ALMGWAND 1928. Účelem nového názvu je jasně odlišit jej od konkurence. Kromě toho by měla být tradice pevněji zakotvena ve značce přidáním roku založení.

2015

Značka Almgwand 1928 se etablovala na rakouském a německém trhu a je velmi populární.

2016

Další evropské země, USA a Japonsko jsou poprvé dodávány se značkou Almgwand 1928 prostřednictvím rozšířených prodejních kanálů. Značka ALMGWAND 1928 získala významný tržní význam v mnoha oblastech a je soustředěna v sídle společnosti v Salcburku. Každý rok se zde manipuluje a dodává až 450 000 kusů oblečení. Většina sériové výroby se provádí pod kontrolou se spolehlivými partnery v zahraničí. Malé výrobní zařízení v sídle Salcburku dostává potřebné kapacity pro opravy i pro malé a doplňkové objednávky. Drobná výroba a vlastní žehlící zařízení v Salcburku jsou také nezbytnými body, aby bylo možné zajistit optimální kvalitu dodávky.

 

Sbírka venkovského domu a kostýmů se úspěšně prodává doma i v zahraničí pod štítky h.moser – móda ze Salzburgu, Sonnblicku, Almgwandu a Herzklopfenu. V této oblasti je společnost h.moser jedním z nejdůležitějších výrobců v německy mluvících zemích. Sportovní kolekce je rozdělena do oblastí outdoorového, horského a funkčního lyžařského oblečení a je prodávána specializovaným prodejcům pod značkou ALMGWAND.

2019

Značka ALMGWAND 1928 byla převzata společností STOIBER GMBH & Co. KG.

Voľba správnej veľkosti

je azda to najdôležitejšie pri správnom výbere oblečenia. Naše veľkostné tabuľky sú prevedené na európske číslovanie, aby sa nákup u nás stal jednoduchšiem.

Voľba parametrov

je ďalšou dôležitou súčasťou. Ponúkame široký sortiment funkčného tovaru, ale aj voľnočasové oblečenie, ktoré dopĺňa nadčasový dizajn. Vysvetlenie jednotlivých pojmov nájdete u každého nášho produktu v popise.

Akú pomoc Vám pri výbere môžeme ponúknuť:

1. premeranie Vami vybraného modelu

2. detailnejšie fotky produktov

3. konzultáciu pri výbere celého kompletu

 

Jsme tu pro Vás. Obraťte se na nás, pokud si s čímkoliv ohledně výběru nevíte rady.

Pre akúkoľvek radu kontaktujte našu online predajnú poradkyňu Michaelu

Tel.: +420 775 860 840 | E-mail: store@ski-max.cz

 

Pre viac informácií navštívte našu stránku Ako vybrať oblečenie, tu sa dozviete všetky potrebné informácie, ktoré by Vás mohli zaujímať.

Čerpajte výhody a zľavy! Zaregistruje sa a staňte sa členmi SKIMAX VIP KLUBU.

Pri praní nepúšťajú, žehliť nepotrebujú. Sú nenahraditeľné na šport a spodná bielizeň je vďaka nim elastické. Majú ale aj svoje nevýhody.

ACETÁT

Acetát možno poznáte skôr pod zľudovenými názvom „umelý hodváb“. Vzhľadom i na dotyk sa totiž prírodnému hodvábu veľmi podobá, ale je oveľa ľahšia. Až niekedy uvidíte látku, čo sa veľa leskne, pravdepodobne sa bude jednať práve o acetát. Používa sa buď samostatne, alebo v prímesi spoločne s polyamidom či polyesterom. Z acetátu sa vyrábajú tieto látky: satény, tafty, brokáty, úplety, čipky. Pri praní oblečenie z acetátu sa vždy riaďte pokynom výrobcu. Najviac sa vám osvedčí ručné pranie alebo šetrný prací program v práčke pri maximálne 40 °C. Látky z acetátu nikdy nepředepírejte a nenamáčajte. Prípadne vám poslúži profesionálne chemické čistenie. Aj keď to tak možno na prvý pohľad nevyzerá, acetátové látky sú priedušné a na nosenie príjemné. Na rozdiel od prírodného hodvábu je ľahší, odolnejší voči škvrnám a výrazne lacnejšie. Látky z acetátu sa tiež takmer nekrčia.

LYOCELL

Ide o mäkký, na dotyk jemný materiál, ktorý je priedušný, odolný voči predratiu, dobre udržuje vlhkosť. Pri výrobe nezaťažuje životné prostredie. Lyocell je celulózové vlákno, ktoré radi oblečiete nielen ako tričko, ale aj spodnej alebo funkčné prádlo. Ide totiž o príjemný materiál podobný viskóze - vylepšený o väčšiu priedušnosť a odolnosť. Ak sa vám do ruky dostane kúsok, ktorý sa tvári ako lyocell, ale zloženie jasne hlása tencel, nenechajte sa zmiasť. Tencel je obchodná značka lyocellu. Lyocell perte na nižšiu teplotu. To isté platí pre žehličku - žehlite na strednej teploty. Na oblečenie z lyocellu často uvidíte visačky s označením eco-friendly. Vlákno sa totiž vyrába z bukovej či dubové celulózy spôsobom, ktorý je šetrný k životnému prostrediu a správne by nemal obsahovať žiadne chemické látky. Kvalitné lyocellové vlákno je preto ideálny pre alergikov a tých, ktorí trpia na potničky a iné kožné neduhy.

POLYAMID

Je syntetický materiál, ktorý má schopnosť rýchlo usychať a absorbovať len málo vlhkosti. Skvele sa hodí pre športové oblečenie, funkčné a spodná bielizeň alebo napríklad plavky. Stretnete sa s ním aj u kabátov, svetríkov alebo tričiek. Polyamid je hladký a príjemný na dotyk. Je to tiež jeden z najodolnejších druhov látok, roztrhnúť ho dá celkom zabrať. Polyamid rýchlo schne, nekrčí sa a nežmolkuje. Dokáže tiež absorbovať a perfektne držať všemožné druhy farieb. Obľúbia si ho teda aj milovníci pestrých odtieňov. Vzhľadom k hladkému povrchu vlákien sa dobre a ľahko čistí. Polyamidu nerobia dobre vysoké teploty ani žmýkanie. Zabudnite tiež na bielenie alebo chemické čistenie. Oblečenie z tohto materiálu perte maximálne na 40 °C. A jemná spodná bielizeň s čipkou alebo funkčné oblečenie? To perte radšej v ruke. S polyamidom si ušetríte veľa času. Uschne veľmi rýchlo a nemusíte ho vôbec žehliť – skoro sa nekrčí.

AKRYL

Vďaka akrylu si môžeme dovoliť mať v skrini sveter pomaly v každej farbe. Je oveľa lacnejšie ako vlna a na rozdiel od lacnejších vlnených svetrov nehryzie. V obchodoch sa môžete s akrylom stretnúť ešte pod názvami Dolan, Dralon, Orlon a Cashmilon. Používa sa ako imitácia jemného vlneného kašmíru. Pred praním si prečítajte ceduľku výrobcu. Ak ste ju už odstrihli, väčšina akrylových svetríkov sa perie na teplotu 30 °C. Na vyššiu teplotu by sa vám mohlo oblečenie zraziť. Akrylové oblečenie perte opatrne a príliš ho nežmýkajte, ani nesušte povešané. Akryl má totiž rovnako ako vlna tendenciu sa vytahávat a poškodenie by bolo nezvratné. Akryl sa pri praní nezadarbia. Navyše sa ani príliš nekrčí a ľahko sa žehlí. Keď budete nosiť akryl, ušetríte. Je mäkučký. Nehryzie. Na rozdiel od vlny nechutí moliam. Oblečenie rýchlo schne a nekrčí sa.

MODAL

Pripomína na dotyk bavlnu, ale bavlna to nie je. Modal je hladšia, praktickejšie a ľahšie na údržbu. Modal je prírodný materiál, druh viskózy – prezýva sa mu umelý hodváb. Vyrába sa z celulózy bukového dreva. Na tele sa nosí príjemne, je veľmi ľahký, vzdušný, navyše skvele odvádza pot. Preto spodnú bielizeň máva prímesi modalu, bavlny a elastanu. Košele, pyžamo alebo tričko z modalu v sebe môže obsahovať tiež polyester alebo bavlnu. Modal nežmolkuje a nevyťahuje sa. Nepúšťa farbu, takže dlho zostáva farebný. Je príjemný na telo a dobre saje. Modal perte podobne ako bavlnu, nie je ale potrebné triediť podľa farieb. Bez problémov znesie pranie na na 40 °C aj na 60 °C. Po vypraní modalu je len potrebné ho prežehliť.

POLYESTER

Polyester je umelý materiál, ktorý vás oblečie od hlavy po päty. Polyesterovou prímes nájdete v bavlnených i vlnených svetroch, tričkách i vlnených kabátoch. V polyesterové róbe budete vyzerať skvele aj po niekoľkých hodinách plesajúceho. A po tom všetkom hodíte polyester normálne do práčky a nič sa mu nestane. Nie všetky polyesterové látky sú tak zázračné a je potrebné rozvážne vyberať látku, ako si ju kúpite. Polyester sa nekrčí, a preto s ním zdatne môžete nahradiť pravej hodváb v hodvábnych večerných šatách. Pretože sú vlákna veľmi ľahká, rýchlo schnú. Polyester sa teda hodí aj na športové oblečenie. Tenké polyesterovej látky sú skvelé na ľahké letné blúzky. Cena výrobkov z polyesteru je takmer vždy znateľne nižšia ako kúskov z čisto prírodných materiálov. Večerné šaty do práčky nehádžte. Predovšetkým žmýkanie by im naozaj neprospelo. Inak prať polyester môžete bez väčších ťažkostí. Farebné prádlo hádžte do práčky s podobnými farbami a perte na 30 °C. Biele prádlo z polyesteru pokojne vyperte aj na 40 °C. Aby vám polyester škaredo nežmolkoval, perte látku obrátenú naruby. Žehlenie väčšiny polyesterových látok nie je nutné.

ELASTAN

Po šatách z elastanu možná žiadna neprahne, napriek tomu by sme si bez neho nevedeli predstaviť náš šatník. Elastan dodáva pružnosť našim tričkám a šatám z úpletu. Bavlnené tričko bez prímesi elastanu sa po prvom nosení vyťahá. Športové oblečenie z polyesteru bez elastanu sa neprispôsobí tvaru tela. Elastan je pružné umelé vlákno, ktoré vylepšuje naše oblečenie už od sklonku 50. rokov 20. storočia. Na trhu sa môžeme s elastanom aj pod obchodnými označeniami Spandex, Lycra, DORLASTAN ai. Pretože je elastan umelé vlákno, znesie oblečenie s elastanom nižšie teploty prania aj žehlenie než napríklad samotná bavlna alebo viskóza. Perte bielizeň v rozmedzí 30 °C a 40 °C. Väčšinu oblečenie s elastanom nemusíte príliš žehliť. Šaty, tričká i nohavice drží tvar. Pre látky s vyšším obsahom umelých vlákien (polyester, polyamid) vždy najskôr vyskúšajte teplotu žehličky po rube látky.

NYLON

Nylon je asi najznámejší umelé textilné vlákno zo skupiny polyamidov. Preslávil sa už v 40. rokoch minulého storočia, kedy sa z neho začali vyrábať pančuchové výrobky tzv. Nylonky. V súčasnosti na neho v čistej forme najčastejšie narazíte okrem pančúch v športovom a funkčným oblečenie, kabátoch, kabelkách a spodnom prádle. Často sa používa ako prímesové materiál. Je lacnou náhradou za hodvábu. Väčšinu nylonového (polyamidového) oblečenie môžete prať v práčke a sušiť v sušičke na nízku až strednú teplotu. S pokojným svedomím používajte aj aviváž. Nezabudnite, že nylon často tvoria iba prímes v materiáli. Preto sledujte starostlivo štítky na takomto oblečení. Aby ste minimalizovali elektrostatický náboj v priebehu sušenia, použite sprej do sušičky. Hodí sa aj na iné typy materiálov a uľahčuje žehlenie. Nylon sa zvyčajne moc žehliť nemusia. Pokiaľ ho budete chcieť vyžehliť, nastavte si na žehličke najnižší stupeň. Ak periete a sušíte bielizeň s prímesou polyamidu alebo pančuchy, dajte ich do špeciálneho vrecka, aby sa nepotrhal.

SILON

Silon, český vynález, nájdete v silonkách, spodnom prádle a funkčným oblečenie. Jemné, bezfarebné vlákno býva často zamieňané za nylon. So starším materiálom ho spája nielen podobné vlastnosti, ale tiež príslušnosť do polyamidových materiálov. Výroba polyamidových vlákien je nákladnejšia než výroba polyesteru. Preto je silon vo väčšine prípadov používaný iba ako prímes. Silon sa ľahko udržuje. Podobne ako polyester dobre odoláva škvrnám. Nepoškodzuje sa praním a takmer sa nekrčí. Športové oblečenie, ktoré obsahuje silon, je odolné proti oderu a prefúknutiu. Silónové vlákno dobre drží tvar a ľahko sa farbí. Dokonca tak ľahko, že farbu nasajú aj v práčke. Preto je pri praní potrebné dodržiavať prísne rozdelenie farieb.

 • Recyklované vlákno z PET fliaš od rakúskej spoločnosti Wellman International.
 • High-tech fleece Polyfill poskytuje optimálnu tepelnú reguláciu:
  • Vysoká tepelná retencia
  • Priedušnosť
  • Dokonalé pohodlie pri nosení
  • Dobrá odolnosť pri praní a čistení
 • Používaním inovatívnych polyesterových vlákien od popredného európskeho výrobcu vlákien Wellman International prispieva Polyfill tiež k ekologickej výrobe. Každý rok Wellman International recykluje až 1,6 bilióna PET fliaš na výrobu vlákien.
 • Vlastnosť, ktorá sa dosahuje použitím vetruodolné membrány ako medzivrstvy medzi dvoma vrstvami - vodeodolnou a priedušnou. Zabraňuje prenikaniu prúdu vzduchu cez materiál, ktorý by vytlačil teplý vzduch okolo tela a ochladil ho.
 • Je nevyhnutné nájsť rovnováhu pre použité vetruodolné membrány, platí totiž pravidlo, že čím väčšia je vetruodolnosť, tým nižšia je priedušnosť materiálu.

vetruvzdornost

Tabuľka veľkostí

Tabulka

XS S M L XL 2XL 3XL 4XL 5XL
46 48 50 52 54 56 58 60 62