• Stit_na_lyzarskou_helmu_Bolle_Backline_Visor_Modulator_Silver_1.jpg
  • Stit_na_lyzarskou_helmu_Bolle_Backline_Visor_Modulator_Silver_2.jpg
  • Stit_na_lyzarskou_helmu_Bolle_Backline_Visor_Modulator_Silver_1.jpg
  • Stit_na_lyzarskou_helmu_Bolle_Backline_Visor_Modulator_Silver_2.jpg

Štít na lyžiarsku prilbu Bollé Backline Visor Modulator Silver

103 €

Tento produkt sa už nedá zakúpiť

Poradím Vám, NEBOJTE SA MI ZATELEFONOVAT ČI NAPÍSAŤ

Michaela Kovářová – Online poradkyňa pre výber oblečenie a doplnkov

Michaela Kovářová
+420 775 860 840
store@ski-max.cz

Poradkyňa pre
výber
luxusného
oblečenie
a doplnkov

Dotazník pre výber Prilby ako vybrať Prilbu O Míše

Popis produktu

Štít na lyžiarsku prilbu Bollé Backline Visor Modulator Silver z polycarbonátu s UV ochranou skvele poslúži za akéhokoľvek počasia. Šošovky s reguláciou svetla MODULATOR ™ zlepšujú Vašu schopnosť čítať terén aj v najnepriaznivejších podmienkach. Táto šošovka poskytuje lepšiu aktiváciu, rýchlejší stmavnutie a osvetlenia, bez ohľadu na teplotu.

 

Špecifikácie a funkčnosť štítu
  • PohlavieMuži Ženy
  • ZnačkaBollé
  • Produktové číslo51018
  • Záruka24 mesiacov
  • FarbaMulticolor
  • Modelová rada 18/19
  • 100% UV A-B-C Technology - Ponúka 100% UV A / B / C ochranu až do 400 nm UV. Polarizované šošovky špičkových modelov sú vyrábané z TAC (tri Acetylcelulóza). Vďaka tomu sú ešte svetlejšie, čistejšie a odolnejšie voči poškriabaniu. Šošovky TAC predstavujú svetovú špičku a poskytujú 100% UV A / B / C ochranu až 400 nm UV.
  • Lyžiarske okuliare sú dôležitou súčasťou výbavy, ak na zjazdovke zle uvidíte, môžete zraniť seba aj ostatných lyžiarov. Okuliare chránia oči vo vetre a sneženiu, proti mechanickým nečistotám a menším nárazom (vetva, slalomová tyč, kotva vleku, niečí palica), navyše s helmou sú najlepšou ochranou proti chladu.
  • Zorníky lyžiarskych okuliarov sú vlastne svetelnými filtry, u ktorých rozlišujeme päť ochranných stupňov podľa toho, koľko svetla vo viditeľnom spektre (380 - 780 nm) prepúšťajú/pohlcujú.

  • Ochranné filtre a farba priezoru nám pomáhajú s vnímaním kontrastov a plasticity okolia, nemajú nič spoločné s ochrannou pred UV žiarením.
S0 – prepúšťa 80 - 100% svetla, je číry až ľahko tónovaný, ideálny pre večerné lyžovanie
S1 – prepúšťa 43-80% svetla, je svetlý až stredný (žltý, bledomodrý, šedý, ružový až svetlo dymový), vhodný pre naše podmienky, ideálny pre večerné lyžovanie
S2 – prepúšťa 18-43% svetla, je stredný až tmavši univerzálny (dymový, hnedý), vhodný pre zimné lyžovanie vo vysokých horách (Alpy ap.)
S3 – prepúšťa 8-18% svetla, je tmavý, zrkadlový, ideálny pre jarné lyžovanie vo vysokých horách a na ľadovcoch
S4 – prepúšťa 3-8% svetla, jedná sa o špeciálne ľadovcové okuliare, pre skialpinistov či horolezcov
 
  • Okrem ochranných filtrov s priepustnosťou svetla je dôležité zohľadniť aj jednotlivé farebné zložky spektra. Existujú tri možnosti filtrovania:
NEUTRÁLNY FILTER - nepotláča žiadnu farbu
ATENUÁTOR (zoslabovač modrej zložky spektra) - oslabuje modrú zložku svetla, na úkor ktoré podporia zelenú, žltú a červenú.
BLOKÁTOR MODRÉ ZLOŽKY SPEKTRA – úplne ju vytesní. Modrá zložka svetla dominujúci v spektre snehu zhoršuje vnímanie kontrastov. Neodporúča sa používať blokátory, lebo vnímanie modrej farby je na sietnici oka po okrajoch, preto je rozhodujúce pre dôležité periférne videnie, priestorovú orientáciu, vnímanie sklonu svahu a pre rovnováhu.
 
Zobrazenie farebného spektra: V - fialová, B - modrá, G - zelená, Y - žltá, O - oranžová, R - červená
spektrum
  • Slnečné žiarenie je nevyhnutné pre život, lebo priaznivo ovplyvňuje rad životných funkcií. Zo Slnka na Zem dopadá rad druhov žiarenia, ktorá pomáhajú, ale pri dlhšom pôsobení môžu veľmi uškodiť.
  • Ultrafialové (skratka UV) žiarenie je elektromagnetické žiarenie s vlnovou dĺžkou kratšou než má viditeľné svetlo, ale dlhší než má röntgenové žiarenie. Pre človeka je neviditeľné, jeho prirodzeným zdrojom je práve Slnko. Hĺbka prieniku UV žiarenia kožou rastie so skracujúci sa vlnovou dĺžkou. UV žiarenie sa delí na blízke ultrafialové žiarenie (400 - 200 nm) a ďaleké ultrafialové žiarenie (200 - 10 nm).
  • Ak by všetko slnečné UV žiarenie prenikalo až na zemský povrch, malo by to pre život na Zemi fatálne dôsledky. UV žiarenie je pohlcované pri priechode plynnými obaly Zeme, z ktorých sa na záchytu najviac podieľa stratosféra vďaka vysokému obsahu ozónu.
  • Z hľadiska biologických účinkov UV žiarenia rozdeľujeme na spektrálnej oblasti (typy) UVA, UVB a UVC. Označenie "vákuum UV" žiarenie (VUV) značí, že tento typ žiarenia je pri dopade na zemský povrch pohlcovaný vzduchom. Označenie "hlboké UV" žiarenie (DUV) je používané vo fotolitografii a technológiách využívajúci princíp lasera.

UVA (315 - 400 nm) tvoria 99% slnečného UV žiarenia, ktoré dopadá na zemský povrch; preniká hlboko a nespôsobuje opálenie. UVA môže vyvolať vznik reaktívnych kyslíkových foriem, ktoré môžu s DNA ďalej reagovať a poškodzovať ju.
UVB (280 - 315 nm) je z veľkej väčšiny pohlcované ozónom v stratosfére - ozónovou vrstvou. Zhubné účinky pôsobenia UV žiarenia sú spôsobené hlavne zložkou UVB.
UVC (pod 280 nm) má najvyššiu energiu z UV žiarenia a je teda to najnebezpečnejší. Žiarenie UVC je preukázateľne zhubné (karcinogénny) pre živé organizmy.

  • Tenká hydrofobická vrstvička, ktorá je nanesená pri výrobe okuliarov na zorník. Viaže na seba čiastočne molekuly vody a pomáha tak usmerňovať kondenzáciu vnútri okuliarov či prilby.
  • Zjednodušene sa jedná o akúsi ''hubu'' ktorá vlhkosť nasiakne.