ZĽAVY AŽ -60%

AKO VYBRAŤ ZJAZDOVÉ LYŽE


Jak-vybrat-lyze-1.jpg

Lyžovanie je krásny šport. Aby zážitok z neho za niečo stál, potrebujeme dobré lyže. Bez nich to skrátka nejde.

Výber správnych lyží úplne zásadne ovplyvňuje Váš zážitok z jazdy a pobyt na horách. Pritom vybrať si vhodný model nie je vôbec ľahká záležitosť. Je potrebné zvážiť a zohľadniť celý rad faktorov a parametrov a vyhnúť sa častým chybám. Preto pri výbere lyží odporúčam obrátiť sa na odborníkov v špecializovanej predajni, ktorí Vás prevedú Vaším nákupom. 25 rokov skúseností s predajom a testovaním lyží mi umožňuje Vás ľahko previesť ponukou lyží a pomôcť Vám vybrať tie najlepšie práve pre Vás! Viem, čo predávam. Preto u nás nenájdete všetky značky a modely. Do ponuky SKIMAX sa dostanú iba tie značky a modely, ktoré za to skutočne stoja!

Som majiteľom firmy SKIMAX, dlhoročným profi testerom Superskitestu a spoločne s Vami vyberieme to najlepšie práve pre Vás

Jak-vybrat-lyze-dotaznik-1.jpg

VYBERÁME PÁNSKE LYŽE

Jak vybrat lyže - Proč Vám Pavel nejlépe poradí

Vybrať si správne lyže je pekná makačka. A Vy ste tí najdôležitejší a jediní, kto to môže urobiť! A my sme iba sprievodcami Vaším nákupom. Vy poznáte najlepšie seba a svoje lyžiarske schopnosti. My zase dokážeme vybrať to najlepšie, čo je na trhu. A toto musíme dať dohromady a spoločne vytvoriť tím, pre ktorý je výber ideálnych lyží hračkou. Pripravili som túto podstránku, v ktorej nájdete informácie, ktoré Vám pomôžu zodpovedať si otázku, akí ste lyžiari, čo od lyže chcete a akú lyžu vlastne hľadáte. Toto je najdôležitejší predpoklad, aby sme Vám mohli odporučiť a vybrať modely v správnych dĺžkach od rôznych výrobcov vhodné práve pre Vás.

Jedna vec je si všetko naštudovať, pozrieť si všetky dostupné filmy, prečítať množstvo článkov a prečítať stránky výrobcov a dodávateľov. Druhá vec je urobiť finálne rozhodnutie a konečne si správne vybrať. Aj ten najstarostlivejší študent s maximálnym množstvom znalostí sa totiž môže pomýliť. Výber lyže nie je taký ľahký, ako sa môže zdať a je v ňom skrytých veľa úskalí, o ktorých jednoducho nemôžete vedieť. Nie všetky informácie o lyžiach sa totiž dajú dohľadať, niektoré sa jednoducho musia zažiť. Potom sa môže stať, že si síce vyberiete skvelý model, ale bude skutočne pravý pre Vás?

Máme 25 rokov skúseností. Poznáme výrobcu, továrne a proces výroby lyží, poznáme všetky značky a ich modely. Modely všetkých lyží testujeme na profesionálnej úrovni v nezávislých Skitestoch. Organizujeme aj vlastné SKIMAX SKITESTY lyží. Poznáme všetky továrenské stratégie a triky. Vieme, ktoré veci fungujú a ktoré nie. Nie všetko, čo si o lyžiach prečítate, sa zakladá na pravde. Tiež nie všetko, čo lyže vedia, je vhodné práve pre Vás. Naše osobné zážitky s lyžami sú rovnako rozsiahle ako znalosti o nich. Preto sa na nás nebojte s dôverou obrátiť! Postaráme sa o vás.

A ČO MUSÍTE PRED NÁKUPOM UROBIŤ VY?

KOĽKO VÁŽIM?

1.

Lyže nespozná Vašu výšku, iba Vašu váhu a tá je pre výber veľmi dôležitá.

 

AKO SOM NA TOM FYZICKY?

2.

Lyžujem skôr na výkon, či pre radosť a pohodu?

 

KOĽKO TOHO ZA SEZÓNU JAZDIEM?

3.

Pár dní, celkom veľa, lyžovanie nie je nikdy dosť.

AKÝ TERÉN PREFERUJEM?

4.

Svah či voľný terén, tvrdú, zľadovatenú zjazdovku, mäkší sneh?

 

AKÝM ŠTÝLOM JAZDÍM?

5.

Šmýkaným, carvingovým, kombináciou oboch?

 

AKÝ TYP OBLÚKU PREFERUJEM?

6.

Krátky oblúk, stredný oblúk alebo dlhý oblúk?

AKOU RÝCHLOSŤOU JAZDÍM?

7.

Ostatní lyžiari ma predbiehajú, alebo predbieham ja ich?

 

ČO OD LYŽÍ OČAKÁVAM?

8.

Skvelé vlastnosti pre určitý štýl jazdy alebo celodenné lyže.

 

BUDE MAŤ JEDNY LYŽE?

9.

Áno, chcem lyže na celý deň. Nie, chcem si cez deň lyže vymeniť podľa podmienok.

NA ČO MI MÁ LYŽE ODPOMOCI?

10.

Chcem sa zlepšiť, či menej „nadrieť“, alebo oboje?

 

KOĽKO CHCEM INVESTOVAŤ?

11.

Málo, dosť, manželka to nesmie vedieť.

ČO PRE VÁS UROBÍM JA?

Moja práca ma veľmi baví a preto sme Vám ohľadom poradenstva k výberu lyží k dispozícii 7 dní v týždni a to ako na telefóne, tak aj na e-maile. Preto sa na mňa nebojte kedykoľvek s dôverou obrátiť.

A ako bude prebiehať náš spoločný výber Vašich ideálnych lyží?

Jak vybrat lyže - Zavolejte mi

ZAVOLAJTE MI

Úplne najľahšou a hlavne najrýchlejšou možnosťou, ako spolu online vyberieme tie najlepšie lyže práve pre Vás je, keď mi zavoláte. Na telefóne som pre Vás k dispozícii kedykoľvek, od pondelka do nedele. Stačí mi zavolať a za pár chvíľ to spoločne zvládneme.

+420 603 878 000

Jak vybrat lyže - Napište mi

NAPÍŠTE MI

Vyplňte mi super rýchly dotazník a ja Vám na základe informácií z neho vyberiem tie najvhodnejšie alternatívy. Najlepšie je, keď Vám môžem zavolať na spresnenie niektorých detailov. Následne Vám zašlem odkazy na vybrané modely lyží s konkrétnymi dĺžkami vhodnými pre Vás.

PREČÍTAJTE SI ČLÁNKY, KTORÉ PRE VÁS PÁVEL NAPÍSAL

Jak vybrat lyže - Proč profi tester nejlépe poradí

PROČ PROFI TESTER
NEJLÉPE PORADÍ?

Chcete si koupit lyže. Nabídka je v současnosti obrovská, jak je tedy vybrat? Máte dvě možnosti. Vše si sami nastudovat, nebo si nechat poradit... otázka zní, kde a u koho

Chci si přečíst článek

Jak vybrat lyže - Sjezdové lyže AK Ski exkluzivně ve SKIMAX

SJEZDOVÉ LYŽE AK SKI
EXKLUZIVNĚ VE SKIMAX

Luxusní ručně vyráběné švýcarské lyže AK Ski. Přečtěte si názory profi testerů na jednotlivé sjezdové modely, od dámských lyží přes univerzálky až po slalomky

Chci si přečíst článek

Jak vybrat lyže - Vist X Limited pouze ve SKIMAX

VIST X LIMITED
POUZE VE SKIMAX

Limitovaná edice luxusních univerzálních lyží Vist, kterou lze zakoupit na celém světě pouze ve SKIMAX STORE – poznejte zcela unikátní řadu VIST X LIMITED

Chci si přečíst článek

Jak vybrat dámskou lyžařskou bundu podle střihu

SKIMAX - NEJVĚTŠÍ
STÖCKLI SPECIÁLKA

Za léta spolupráce se ze SKIMAX STORE stala největší Stöckli speciálka v České i Slovenské republice a naše nabídka této precizní značky se i nadále rozrůstá

Chci si přečíst článek 

Vybíráme dámské lyže

VYBERÁME DÁMSKE LYŽE

Ako vybrať dámske lyže

Naše nabídka lyží

NAŠA PONUKA ZNAČIEK

Jak vybrat lyže - AK Ski

AK SKI

Švajčiarska značka preslávená svojimi dokonalými ručne vyrábanými lyžami s dôrazom na absolútnu kvalitu použitých materiálov. Tieto lyže predstavujú úplnú svetovú špičku a predávajú sa iba vo vybraných špecializovaných európskych predajniach. Preto ich v ČR a SR zoženiete iba v SKIAMAX STORE.

NAŠA PONUKA LYŽÍ AK SKI

VIST

Luxusná talianska značka vyrábajúca limitované ručne spracované modely lyží. Ocenenie získava na základe kvality vyrábaných lyží. Modely sú preslávené jedinečným talianskym dizajnom. V SKIMAX STORE a na našom eshope zoženiete aj exkluzívny rad VIST X Limited, ktorý je možné na celom svete zakúpiť iba u nás!

NAŠA PONUKA LYŽÍ VIST

Jak vybrat lyže - Vist

Jak vybrat lyže - Stöckli

STÖCKLI

Sme najväčšia Stöckli špeiálka v Českej republike. Na predaj týchto precíznych švajčiarskych modelov sa špecializujeme už dlho a naša ponuka tejto značky je skutočne pestrá. Zoženiete u nás nielen všetky modely lyží, ale aj celý rad doplnkov a kolekciu pánskeho lyžiarskeho oblečenia.

NAŠA PONUKA LYŽÍ STÖCKLI

BOGNER

Nemecká precíznosť a najvyššia kvalita použitých materiálov zaručuje pri modeloch tejto značky dokonalý lyžiarsky zážitok. Netradičné dizajnové poňatie modelov lyží Bogner je potom už čerešničkou na torte, ktorá poteší každého milovníka luxusu. Bonusom je tiež malá produkcia pri všetkých modeloch, ktorá podčiarkne ich jedinečnosť.

NAŠA PONUKA LYŽÍ BOGNER

Jak vybrat lyže - Bogner

Jak vybrat lyže - Volant

VOLANT

Americký zástupca medzi európskymi perlami – to je kolekcia značky Volant. Ponúka exkluzívne modely dámskych aj pánskych lyží v netradičnom dizajnovom poňatí. Modely Volant majú svoje miesto medzi luxusnými lyžami úplne oprávnene a ich majitelia bývajú jedineční rovnako tak, ako lyže Volant.

NAŠA PONUKA LYŽÍ VOLANT

ĎALŠIE ZNAČKY, KTORÉ NESMIETE PREHLIEDNÚŤ

Proč Vám právě Pavel nejlépe poradí

PREČO VÁM PRÁVE PAVEL NAJLEPŠIE PORADIE

Poradenstvo pri výbere lyží nájdete v rade špecializovaných predajní. Poradenstvo pri výbere lyží od profesionálneho testera lyží nájdete iba v SKIMAX STORE. Na starosti ho má sám majiteľ firmy PhDr. Pavel Štancl, ktorý sa podieľa ako na vývoji a testovaní lyží celého radu renomovaných lyžiarskych značiek, tak aj dlhodobo testuje lyže na najväčšom profesionálnom teste lyží v Európe – Superskiteste, ktorého výsledky sa každoročne objavia vo všetkých európskych vydaniach Skimagazínov. Pavel je skvelý a skúsený tester, ale hlavne veľký pohodár, ktorý sa na nič nehrá a to, čo robí, ho stále hrozne baví. Preto Vám vždy a rád poradí s Vaším výberom lyží a pomôže Vám vybrať to najlepšie práve pre Vás.

„Již na prvním testu jsem zjistil, že testování lyží je zcela zásadní. Nikdy bych nevěřil, jaký může být mezi lyžemi rozdíl. A jak jejich otestování pomůže k pochopení každého aspektu lyže. Zákazník ale nemá vždy možnost a čas si vybraný model před nákupem vyzkoušet. Proto dodnes lyže, které prodávám, poctivě testuji a vycházím při jejich zkoušení z poznatků ze SUPER SKITESTU, abych pochopil a zažil vše, co se dá o lyži při jízdě zjistit. A teď zpět k nákupu. Můžete si vše nastudovat, ale úspěch si tím nezaručíte. Ne všechny informace o lyžích se dají načíst, některé se musí prostě zažít. A já testuji lyže skoro celý svůj dospělý život a znám modely, které prodávám, skrz na skrz ze všech stran. Právě díky těmto zkušenostem Vám vyberu ty nejlepší lyže pro Vás.

Jak vybrat lyže - Profi tester Pavel Štancl

Jak vybrat lyže - Profi tester Pavel Štancl

Tak jako someliér zná své lahvinky, já znám své lyže a jejich prodej mě i po těch letech neustále baví. Pomůžu Vám se vyvarovat chyb a nasměruji Vás k lyžím, ze kterých budete skutečně nadšení. Do SKIMAX STORE vybírám jen to nejlepší, co je na trhu. Proto u nás nenajdete vše, nejsme žádný nadnárodní e-shop s nabídkou bez hlavy a paty. Jsme rodinná lyžařská speciálka a spokojenost našich zákazníků je u nás na prvním místě. Stojíme si za výběrem a kvalitou námi prodávaných výrobků. Pokud přemýšlíte o nákupu lyží, obraťte se na nás! Naše osobní zážitky s lyžemi jsou stejně obsáhlé, jako znalosti o nich. A my se o ně s Vámi rádi podělíme a vybereme Vám ty nejlepší lyže právě pro Vás!“

 

ČO ROZHODNE NESMIETE PREHLIEDNÚŤ

 

Jak vybrat lyže - Registrace VIP zákazníků

REGISTRACE VIP
ZÁKAZNÍKŮ

Zaregistrujte se do našeho SKIMAX VIP programu a nakupujte okamžitě za lepší ceny

Chci se registrovat

Jak vybrat lyže - SKIMAX STORE

SKIMAX
STORE

Navštivte naši jedinečnou prodejnu SKIMAX STORE. Najdete v ní 700m2 lyžařských specialit

Prohlédnout si prodejnu

Jak vybrat lyže - SKIMAX VIP NÁKUP

SKIMAX VIP
NÁKUP

Objednejte si osobní nákup s Vaším soukromým poradcem v termínu, který Vám nejvíce vyhovuje

Zarezervovat si poradce

NEZAPOMEŇTE
NÁS SLEDOVAT

Odebírejte náš youtube kanál, sledujte nás na instagramu nebo se s námi spřátelte na facebooku. Proč? Budete mít vždy přehled o všem, co se u nás ve SKIMAX děje

Youtube.pngInstagram.pngFacebook.png

stancl pavel

Máte otázku, potrebujete poradiť?
Som tu pre vás.

Neradi vypĺňate dotazníky? Zavolajte mi: +420 603 878 000

Čo viete, vyplňte, čo neviete, preskočte, nič sa nedeje.