• Lyzarska-helma-se-stitem-Salomon-Driver-Prime-Sigma-Plus-Black-1.jpg
 • Lyzarska-helma-se-stitem-Salomon-Driver-Prime-Sigma-Plus-Black-2.jpg
 • Lyzarska-helma-se-stitem-Salomon-Driver-Prime-Sigma-Plus-Black-3.jpg
 • Lyzarska-helma-se-stitem-Salomon-Driver-Prime-Sigma-Plus-Black-4.jpg
 • Lyzarska-helma-se-stitem-Salomon-Driver-Prime-Sigma-Plus-Black-5.jpg
 • Lyzarska-helma-se-stitem-Salomon-Driver-Prime-Sigma-Plus-Black-6.jpg
 • Lyzarska-helma-se-stitem-Salomon-Driver-Prime-Sigma-Plus-Black-1.jpg
 • Lyzarska-helma-se-stitem-Salomon-Driver-Prime-Sigma-Plus-Black-2.jpg
 • Lyzarska-helma-se-stitem-Salomon-Driver-Prime-Sigma-Plus-Black-3.jpg
 • Lyzarska-helma-se-stitem-Salomon-Driver-Prime-Sigma-Plus-Black-4.jpg
 • Lyzarska-helma-se-stitem-Salomon-Driver-Prime-Sigma-Plus-Black-5.jpg
 • Lyzarska-helma-se-stitem-Salomon-Driver-Prime-Sigma-Plus-Black-6.jpg

Lyžiarska prilba so štítom Salomon Driver Prime Sigma Plus Black

341 €273 €-20% (Ušetríte 68 €)

Veľkosti skladom:
PRIDAJTE SA KU SKIMAX VIP KLUBU A ZÍSKAJTE IHNEĎ ZĽAVU 10% NA NEZĽAVNENÝ TOVAR UŽ NA VÁŠ PRVÝ NÁKUP

Doprava: Za 4 € pri nákupe nad 200 €
Platí po celé SR, viac o doprave

Dostupnosť: Skladom vo SKIMAX STORE v Olomouci
s odoslaním do 2.dňa

Poradím Vám, NEBOJTE SA MI ZATELEFONOVAT ČI NAPÍSAŤ

Michaela Kovářová – Online poradkyňa pre výber oblečenie a doplnkov

Michaela Kovářová
+420 775 860 840
store@ski-max.cz

Poradkyňa pre
výber
luxusného
oblečenie
a doplnkov

Dotazník pre výber Prilby ako vybrať Prilbu O Míše

Popis produktu

Lyžiarska prilba so štítom Salomon Driver Prime Sigma Plus Black

Salomon DRIVER PRIME SIGMA PLUS je špičková lyžiarska prilba, ktorá spája vysokú úroveň bezpečnosti, nekompromisné pohodlie a inovácie. Jedným z hlavných bezpečnostných prvkov tejto prilby je použitie technológie EPS4D, ktorá poskytuje vynikajúcu ochranu pri pádoch a nárazoch. Ďalším významným inovatívnym prvkom je inteligentná technológia Smart Safety 360 zaisťujúca prvotriednu absorpciu nárazov, čo poskytuje celkovú ochranu vašej hlavy na najvyššej úrovni. Pohodlné nosenie prilby Salomon DRIVER PRIME SIGMA PLUS po celý deň bez zbytočného tlaku alebo nepohodlia je zaistené kombináciou systému BOA® Fit, ktorý umožňuje jednoduché aj presné nastavenie veľkosti a konštrukcie MaxFit spoločne so 100% merino podšívkou. Pomocou pracky Fidlock® je možné prilbu ľahko a bezpečne zapnúť jednou rukou bez najmenšej námahy. Vďaka koncepcii prúdenia vzduchu je zaistená výborná ventilácia, ktorá pomáha udržať vašu hlavu suchú a príjemne chladnú. Magnetický výmenný štít prilby Salomon DRIVER PRIME SIGMA PLUS je plne kompatibilný s OTG, čo vám umožňuje nosiť svoje dioptrické okuliare pohodlne pod helmou. Navyše je tento čierny model vybavený dvoma štítmi typu Sigma, ktoré ponúkajú široký výhľad a zaisťujú jasný aj neskreslený obraz, a tak je výbornou voľbou pre veľmi náročných lyžiarov.

Špecifikácie a funkčnosť helmy
 • PohlavieMuži Ženy
 • ZnačkaSalomon
 • Produktové čísloL47010900
 • Záruka24 mesiacov
 • FarbaČierna
 • Modelová rada 23/24
 • ŠkrupinaHybrid
 • UšniceMäkké
 • ŠtítKategorie S2
 •   
 • UžitieLyžovanie
 • Kľúčové vlastnostiCeloplošne polstrovaný Zabudovaný vetrací systém Jednoduché prispôsobenie veľkosti hlavy pomocou polohovacieho kolieska Odnímateľná a umývateľná podšívka Polstrování pod bradou Ochrana proti UV Kompatibilný s dioptrickými okuliarmi Zvýrazňujú kontrast Možnost nastavení velikosti Štít je součástí Druhý zorník je součástí EPS4D Výměnný magnetický zorník Zapínání na magnet

Základným údajom, ktorý si musíte zistiť, je obvod Vašej hlavy. Meranie vykonávajte podľa obrázka.

jak-vybrat-helmu

 • Pomocou merania získate číslo Vášho obvodu hlavy, ktoré zodpovedá veľkosti heliem, ktoré nájdete na našom e-shope. Ak ste niekde medzi celými číslami, tak vyberajte z prilieb s väčším rozsahom veľkostí.
 • Helma by mala na hlave pevne sedieť, ale súčasne nesmie nikde tlačiť. Preto je správna veľkosť základ celého výberu. Dávajte si ale pozor, nielen obvod Vašej hlavy zaisťuje vhodnosť Vami vybraného modelu helmy - je potrebné zohľadniť aj vnútornú výstelku a celkový tvar vnútornej prilby. Účelne nasadená prilba začína už 2 cm nad obočím a chráni tak aj čelo. Rada pre dámy - vždy skúšajte helmu s rozpustenými vlasmi bez gumičky.
 • Výrobcovia sa dnes snažia, aby predávané prilby boli čo najľahšie a lyžiar tak namáhal svoju krčnú chrbticu aj šijové svalstvo čo najmenej. V dnešnej dobe sú prilby vybavené technológiami, ktoré nájdete u každého nášho modelu popísané.
 • Lyžiarsku prilbu nie je dôležité len dobre vybrať, ale aj správne nosiť. Tiež je dôležité sa rozhodnúť, či je pre Váš príjemnejší klasická kombinácia helma + okuliare alebo štítová helma s integrovaným zorníkom. Preto vždy odporúčame vyberať helmu osobne u nás v SKIMAX STORE, zvlášť ak si kupujete helmu prvýkrát, alebo od značky, s ktorou nemáte žiadnu skúsenosť. Využiť môžete aj našu online predajnú poradkyňu Michaelu, ktorá Vám zodpovie všetky otázky.
 • Dobrá rada na koniec. Zakúpenú helmu si vždy doma nasaďte na hlavu, utiahnite tak, aby Vám pevne sedela a nekývala sa a nechajte si ju nasadenú aspoň jednu hodinu. Ak je v tvare helmy či v jej vystýlke alebo vnútornom vybavení bod, ktorý Vás bude tlačiť, týmto to jednoducho zistíte a môžete si ísť nepoužitú helmu vymeniť za iný model!
 • 100% UV A-B-C Technology - Ponúka 100% UV A / B / C ochranu až do 400 nm UV. Polarizované šošovky špičkových modelov sú vyrábané z TAC (tri Acetylcelulóza). Vďaka tomu sú ešte svetlejšie, čistejšie a odolnejšie voči poškriabaniu. Šošovky TAC predstavujú svetovú špičku a poskytujú 100% UV A / B / C ochranu až 400 nm UV.
 • Lyžiarske okuliare sú dôležitou súčasťou výbavy, ak na zjazdovke zle uvidíte, môžete zraniť seba aj ostatných lyžiarov. Okuliare chránia oči vo vetre a sneženiu, proti mechanickým nečistotám a menším nárazom (vetva, slalomová tyč, kotva vleku, niečí palica), navyše s helmou sú najlepšou ochranou proti chladu.
 • Zorníky lyžiarskych okuliarov sú vlastne svetelnými filtry, u ktorých rozlišujeme päť ochranných stupňov podľa toho, koľko svetla vo viditeľnom spektre (380 - 780 nm) prepúšťajú/pohlcujú.

 • Ochranné filtre a farba priezoru nám pomáhajú s vnímaním kontrastov a plasticity okolia, nemajú nič spoločné s ochrannou pred UV žiarením.
S0 – prepúšťa 80 - 100% svetla, je číry až ľahko tónovaný, ideálny pre večerné lyžovanie
S1 – prepúšťa 43-80% svetla, je svetlý až stredný (žltý, bledomodrý, šedý, ružový až svetlo dymový), vhodný pre naše podmienky, ideálny pre večerné lyžovanie
S2 – prepúšťa 18-43% svetla, je stredný až tmavši univerzálny (dymový, hnedý), vhodný pre zimné lyžovanie vo vysokých horách (Alpy ap.)
S3 – prepúšťa 8-18% svetla, je tmavý, zrkadlový, ideálny pre jarné lyžovanie vo vysokých horách a na ľadovcoch
S4 – prepúšťa 3-8% svetla, jedná sa o špeciálne ľadovcové okuliare, pre skialpinistov či horolezcov
 
 • Okrem ochranných filtrov s priepustnosťou svetla je dôležité zohľadniť aj jednotlivé farebné zložky spektra. Existujú tri možnosti filtrovania:
NEUTRÁLNY FILTER - nepotláča žiadnu farbu
ATENUÁTOR (zoslabovač modrej zložky spektra) - oslabuje modrú zložku svetla, na úkor ktoré podporia zelenú, žltú a červenú.
BLOKÁTOR MODRÉ ZLOŽKY SPEKTRA – úplne ju vytesní. Modrá zložka svetla dominujúci v spektre snehu zhoršuje vnímanie kontrastov. Neodporúča sa používať blokátory, lebo vnímanie modrej farby je na sietnici oka po okrajoch, preto je rozhodujúce pre dôležité periférne videnie, priestorovú orientáciu, vnímanie sklonu svahu a pre rovnováhu.
 
Zobrazenie farebného spektra: V - fialová, B - modrá, G - zelená, Y - žltá, O - oranžová, R - červená
spektrum
Súvisiace produkty
Zľava 30%
Lyzarske-hole-Leki-Carbon-HX-3D-Black-White-Dark-Anthracite-1.jpg

Lyžiarske palice Leki Carbon HX 3D Black/White/Dark Anthracite

196 €137 €

Lyzarske-hole-Leki-Carbon-HX-3D-Black-White-Dark-Anthracite-2.jpg
Zľava 25%
Panske_lyzarske_rukavice_Leki_Griffin_Tune_S_Boa_Black_1.jpg

Pánske lyžiarske rukavice Leki Griffin Tune S Boa Black

154 €116 €

Panske_lyzarske_rukavice_Leki_Griffin_Tune_S_Boa_Black_2.jpg
Zľava 25%
Panske_lyzarske_rukavice_Leki_Griffin_Tune_S_Boa_Black_Red_1.jpg

Pánske lyžiarske rukavice Leki Griffin Tune S Boa Black Red

160 €120 €

Panske_lyzarske_rukavice_Leki_Griffin_Tune_S_Boa_Black_Red_2.jpg
Zľava 21%
Sjezdove-lyze-Rossignol-Hero-Elite-MT-Ti-C-A-M-vazani-Look-NX-12-Konect-GW-1.jpg

Zjazdové lyže Rossignol Hero Elite MT Ti + viazanie Look NX 12 Konect GW

832 €654 €

Sjezdove-lyze-Rossignol-Hero-Elite-MT-Ti-C-A-M-vazani-Look-NX-12-Konect-GW-2.jpg