SKIMAX STORE | utorok - sobota | 9.00 – 18.00 hod.

 • Lyzarske_bryle_Yniq_Four_White_Gold_1.jpg
 • Lyzarske_bryle_Yniq_Four_White_Gold_1.jpg

Lyžiarske okuliare Yniq Four – White Gold

297 €

Tento produkt sa už nedá zakúpiť

Poradím Vám, NEBOJTE SA MI ZATELEFONOVAT ČI NAPÍSAŤ

Michaela Kovářová – Online poradkyňa pre výber oblečenie a doplnkov

Michaela Kovářová
+420 775 860 840
store@ski-max.cz

Poradkyňa pre
výber
luxusného
oblečenie
a doplnkov

Dotazník pre výber doplnkov AKO VYBRAŤ DOPLNKY O Míše

Popis produktu

Lyžařské brýle Yniq Four – White Gold

Brýle značky Yniq jsou kombinací diskrétního luxusu, moderních materiálů a stylového designu. Brýle se skládají z více než 20 speciálně navržených a vyrobených kusů kovu a vysoce moderních plastů. Byly s velkou precizností a důrazem na detail vyrobeny v Itálii. Speciálně tvarovaný zorník umožňuje opravdu široké pole vidění, takže Váš rozhled již nic neomezuje. Ochrana proti slunečnímu záření je zde samozřejmostí, stejně jako vysoká odolnost proti nárazu. V případě potřeby lze zorníky velmi jednoduchým způsobem vyjmout a vyměnit. Tvar brýlí je kompatibilní s většinou helem na trhu a se silikonovým protiskluzem na spodní straně pásku. Rám brýlí nese prvky z nerezové oceli, která ještě zvýší pevnost celkové konstrukce, zatímco loga byly vytvořeny pomocí laseru. Širokoúhlý zorník je potažen vrstvou proti poškrábání a zamlžení, poskytující 100% UVA, AVB ochranu. Jasné a čisté vidění je tak zajištěno každému lyžaři ve všech podmínkách.

Zážitkový nákup ve SKIMAX STORE

Nákup u nás není jen pouhé nakupování, ale skutečný zážitek se servisem, který tomu odpovídá. SKIMAX STORE přesně odráží to, jací jsme. Možná to není nejmodernější přístup, ale my trváme na tom, že některé věci by se měnit neměly. Nejdůležitějším parametrem je Vaše spokojenost, pohodlí a důvěra ve svého prodejce.

 • Pro zpříjemnění nákupu Vám rádi nabídneme kávu, prosecco či vodu
 • Náš profesionální personál se srdečným přístupem se postará o to, aby byl Váš nákup příjemným zážitkem, na který dlouho nezapomenete
 • Jedinečný výběr
 • Unikátní portfolio světových značek
 • 700 m2 luxusních lyžařských specialit pod jednou střechou
Úprava oděvu na míru

Zakoupil/a jste u nás zboží, ale potřebujete udělat menší úpravu? Pokud se jedná o zkrácení, zúžení či jiné drobné úpravy nabízíme Vám služby naší švadlenky, se kterou spolupracujeme již mnoho let. V prodejně SKIMAX STORE s Vámi naši prodejci prokonzultují úpravy, které jsou potřeba na Vámi zakoupeném zboží udělat. Zboží od Vás rovnou převezmou a předají švadlence k úpravě. Vaše zboží bude nejpozději do 14 dnů od převzetí upraveno. Poté Vás budeme telefonicky kontaktovat o způsobu vyzvednutí.

Tato služba je při nákupu našeho zboží ZDARMA.

ONLINE NÁKUP

Pokud cokoliv potřebujete, chcete si objednat, vrátit, vyměnit, poradit s velikostí, nefunguje Vám objednávka, nevíte jak postupovat při vrácení či reklamaci – nebojte se na mě obrátit. Ve SKIMAX STORE mám na starosti online poradenství pro výběr volnočasového i lyžařského oblečení, lyžařských a zimních doplňků včetně obuvi. Pokud si nejste jistí, zavolejte +420 775 860 840 nebo napište na e-mail store@ski-max.cz, jsem tu pro Vás! Míša

Instagram_iconFacebook_icon

Špecifikácie a funkčnosť okuliarov
 • PohlavieMuži Ženy
 • ZnačkaYniq
 • Produktové číslo413
 • Záruka24 mesiacov
 • FarbaBiela Multicolor
 • Modelová rada 19/20
 • Farba páskyBiela Zlatá
 • Farba zorníkuŽltá
 • Počet skielDvousklo
 • ZorníkyAnti-fog
 • PolstrovanieDvojitá pena s microfleecom
 • ObalMikrovláknový sáčok Luxusní krabička
 • Kompatibilita s helmouAno
 • Kategória priezoruS2
 • Kľúčové vlastnostiVýmenný zorník Ochrana proti UV Krištáľovo čistý - neskreslený obraz Odolný proti poškriabaniu Remienok so silikónovým protisklzovým povrchom Odvětrávání zorníku Možnost nastavení velikosti

Sports Luxury

Yniq je luxusná značka so zameraním na alpské horské športy, módu a doplnky. Vytvára najestetickejšie lyžiarske okuliare známe človeku, kombinujúci funkciu s vysokým módnym dizajnom. Všetko v najlepšej možnej kvalite a doplnené patentovaným riešením pre extrémne periférne videnie. Športové lyžiarske okuliare Yniq sú krásne a technicky vyspelé pre vedomé zákazníkov, ktorí vedia, čo je najlepšie. Pred pocitom, kvalitou a vášňou nie je nič ohrozené. V roku 2009 sa švédsky profesionálny freeskier a jeden zo zakladateľov spoločnosti Yniq Jon Olsson spojil s dizajnérskou firmou Norra Norr a vytvorili prvé prototypy svojich lyžiarskych okuliarov. Od tej doby sa spoločnosť drží na vrchole luxusných okuliarov, ktoré vynikajú predovšetkým svojím spracovaním, použitými technológiami.

V roku 2015 vyhrala spoločnosť prestížnu cenu ISPO v Mníchove so svojím systémom rozšíreného periférneho videnia, ktorý prvýkrát aplikovala na modelelch Four a One.

Yniq - Najestetickejšie lyžiarske okuliare

Ich technológia spočíva v dvoch menších zreníc, ktoré sa nachádzajú po oboch stranách okuliarov integrovaných do rámu.

Navrhnuté vo Švédsku a ručne vyrobené v Taliansku.

To je skutočný luxus!

Yniq - Najestetickejšie lyžiarske okuliare

Produkty značky Yniq nájdete ↓

TU

Výsledkom je lepšia viditeľnosť a zlepšenie priestorovej orientácie na preplnených svahoch. To pomáha znížiť počet nehôd a nebezpečných úrazov hlavy.

Každé okuliare Yniq sa skladajú z viac než 20 špeciálne designovaných častí kovu a moderných plastových častí. Každé okuliare sú designované odborníkmi vo Švédsku a ručne vyrobené v Taliansku. Sú kompatibilné s väčšinou heliem dostupných na trhu, takže sa nemusíte báť nepohodlie. Za zmienku stojí aj prepracovanosť detailov, ako napríklad CNC obrábaných nerezových skrutiek pri niektorých modeloch, širokouhlé zorníky HDTM s 100% UVA a UVB ochranou alebo ochranný povlak proti poškriabaniu. Ich luxusný vzhľad je v mnohých prevedeniach dostupný každému, rovnako ako neodmysliteľný punc dokonalosti, ktoré okuliare Yniq ponúkajú. Svoje zastúpenie nájdu naprieč všetkými svahy aj krajinami, na poli závodného lyžovania, freeridu alebo freestylu, skrátka padnú úplne každému.

Spolumajiteľkou firmy Yniq sa v roku 2020 stala mnohonásobná víťazka pretekov svetového pohára, olympijských hier a držiteľka 20 krištáľových glóbusov v zjazdovom lyžovaní Lindsey Vonn.

Yniq - Najestetickejšie lyžiarske okuliare

 • Výber lyžiarskych okuliarov by mal začať v ten moment, kedy máte už vybranú prilbu. Kompatibilita prilby a Vašich okuliarov je pre Vás zásadná.
 • Ďalším dôležitým faktorom pri výbere lyžiarskych okuliarov je typ priezoru a tvar.
 • Dôležité je aj správne odvetrávanie okuliarov, ktoré zaisťuje väčšie pohodlie pri probléme, ktorý každý z nás pozná, a to je zahmlievanie okuliarov.
 • Tiež lyžiarske okuliare ponúkajú veľa technológií, ktoré sú vždy dôležitým prvkom v rozhodovaní.
 • V prípade, že si neviete rady, radi Vám poradíme pri výbere na našej predajni SKIMAX STORE, alebo sa obráťte na našu online predajnú poradkyňu Michaelu, ktorá Vám zodpovie všetky otázky.
 • Technologii nájdete na lyžiarskych okuliaroch Yniq, prvýkrát na modeloch Four a One. Pomocou tejto vskutku inovatívnej technológii je lyžiari umožnené lepšie periférne videnie, vďaka ktorému máte väčší prehľad o svahu a ostatných ľuďoch. Lepšie videnie pomáha eliminovať nebezpečné kolízie a úrazy na svahoch. Táto technológia bola ocenená zlatou medailou a patentom na ISPO Awards v Mníchove v roku 2015.
 • Slnečné žiarenie je nevyhnutné pre život, lebo priaznivo ovplyvňuje rad životných funkcií. Zo Slnka na Zem dopadá rad druhov žiarenia, ktorá pomáhajú, ale pri dlhšom pôsobení môžu veľmi uškodiť.
 • Ultrafialové (skratka UV) žiarenie je elektromagnetické žiarenie s vlnovou dĺžkou kratšou než má viditeľné svetlo, ale dlhší než má röntgenové žiarenie. Pre človeka je neviditeľné, jeho prirodzeným zdrojom je práve Slnko. Hĺbka prieniku UV žiarenia kožou rastie so skracujúci sa vlnovou dĺžkou. UV žiarenie sa delí na blízke ultrafialové žiarenie (400 - 200 nm) a ďaleké ultrafialové žiarenie (200 - 10 nm).
 • Ak by všetko slnečné UV žiarenie prenikalo až na zemský povrch, malo by to pre život na Zemi fatálne dôsledky. UV žiarenie je pohlcované pri priechode plynnými obaly Zeme, z ktorých sa na záchytu najviac podieľa stratosféra vďaka vysokému obsahu ozónu.
 • Z hľadiska biologických účinkov UV žiarenia rozdeľujeme na spektrálnej oblasti (typy) UVA, UVB a UVC. Označenie "vákuum UV" žiarenie (VUV) značí, že tento typ žiarenia je pri dopade na zemský povrch pohlcovaný vzduchom. Označenie "hlboké UV" žiarenie (DUV) je používané vo fotolitografii a technológiách využívajúci princíp lasera.

UVA (315 - 400 nm) tvoria 99% slnečného UV žiarenia, ktoré dopadá na zemský povrch; preniká hlboko a nespôsobuje opálenie. UVA môže vyvolať vznik reaktívnych kyslíkových foriem, ktoré môžu s DNA ďalej reagovať a poškodzovať ju.
UVB (280 - 315 nm) je z veľkej väčšiny pohlcované ozónom v stratosfére - ozónovou vrstvou. Zhubné účinky pôsobenia UV žiarenia sú spôsobené hlavne zložkou UVB.
UVC (pod 280 nm) má najvyššiu energiu z UV žiarenia a je teda to najnebezpečnejší. Žiarenie UVC je preukázateľne zhubné (karcinogénny) pre živé organizmy.

 • Tenká hydrofobická vrstvička, ktorá je nanesená pri výrobe okuliarov na zorník. Viaže na seba čiastočne molekuly vody a pomáha tak usmerňovať kondenzáciu vnútri okuliarov či prilby.
 • Zjednodušene sa jedná o akúsi ''hubu'' ktorá vlhkosť nasiakne.