30% ZĽAVA na aktuálne zimné kolekcie Sportalm a 50% ZĽAVA na jesenné kolekcie Sportalm

Dámske lyže sú skvelou voľbou 

DÁMSKE LYŽE sú skvelou voľbou

Na európskej Supeskitestu lyží usporiadanom nemeckým skimagazínem som objavil dámske lyže. Bolo to vo švajčiarskom stredisku St Moritz, ja som zrovna dotestoval kategórii obračiek a ako zakaždým už som sa tešil na pivečko, kde si tiež napíšem najdôležitejšie postrehy z práve dotestovaných lyží. Pretože testovacie lyže z hodnotených kategórií už boli stiahnuté, zostali voľné iba lyže v kategórii Press, tak som si jedny požičal a vyrazil.

dásmké lyže

Tak som si vybral jedny sympatické a vyrazil na vzdialenejšie chalupu na zjazdovke, kde som zvyčajne popisoval dotestované lyže. Cesta viedla dosť náročným a komplikovaným terénom a ja zistil, že práve tieto lyže sú úplne skvelé. Bol som z nich naozaj nadšený. Za hodinu som bol ešte navyše udivený, lebo keď som ich

vracal, tak som sa dozvedel, že sa jedná o dámsku lyžu. Od tohto okamihu, testujem tiež dámske lyže. Hneď som tieto modely zaradil do ponuky nášho SKIMAX STORE, kde sme ako prvý vytvorili veľmi silný segment dámskeho lyžiarske vybavenie. Je to už desať rokov a dámske lyžiarske špeciality, ktoré ponúkame, majú stéle väčší ohlas.

Pomerne dlho trvalo, kým dámy zistili, že práve kvalitné dámske lyže úplnej väčšine z nich umožní zažiť pohodu na svahu. Veľa tomu napomáhajú testy lyží, ktoré organizujeme. Aj keď dámy sú väčšinou presvedčené, že testovaní pre nich nemá cenu, pretože rovnako nič nespoznajú. Opak je pravdou. Dámy sú najlepšie testerky. Sú vždy nadšené, keď zistí, ako im vhodne vybraná lyže zmení pohľad na tento šport.

damské lyže

dámské lyže

Väčšinou až s dobre vybranými lyžami začnú mať lyžovanie a hory rady. Navyše, keď je taká super dámska lyža krásna a presne ladí s vybraným outfitom, je vyhraté! Na európskom Superskitestu som sa zaujímal o výsledky dámskych lyží, pretože vďaka nim sme potom mohli vyberať do obchodu tie najlepšie modely. Zaujímavosťou je že sprvu dámske lyže hýril farbami a veľmi bohatými designy. Paradoxne teraz ovládla najmä kvalitné modely dámskych lyží čierno-biela kombinácia.

Zaujímavé je, že dodnes je veľmi rozšírený názor, že dámske lyže sú nekvalitné. S týmito názormi prichádza rad žien priamo do obchodu, alebo je oznamuje pri telefonickom poradenstva. Ďalším problémom, je že veľa lyžiarok necháva výber svojich lyží na svojom partnerovi. Podľa mňa je to rovnako ťažké ako by som manželke vyberal topánky alebo šaty. Zo skúsenosti organizovaných skitestů dámske modely lyží nadchnú minimálne 95% lyžiarok

iba málo lyžiarok aj po teste uprednostní pánsky model. Prečo je dámsky model vhodnejšie? Jeho konštrukcia lepšie vyhovuje lyžiarske technike žien, ktorá je iná ako u mužov. Ide hlavne o postavení ťažisko v priebehu oblúku či veľkosť tlaku do hrán, ktorý vychádza z ich rýchlosti a váhy. Nákup dámskych lyží a lyžiarok by mal byť podľa mňa rovnako samozrejmý, ako nákup dámskeho oblečenia, botov či kabeliek. Ale aj tu platí, že existujú dámy, ktoré uprednostní nákup v pánskych oddeleniach ....

Tak od teraz ma lyžovania baví .... Bohužiaľ som na to prišla až tak neskoro ..... to sú najčastejšie komentáre dam po prvom testovaní dámskych lyží. Väčšina hodnotí jazdu s vybranou lyží ako obrovský zážitok! Nie som unavená a na lyžu sa cítim bezpečne, som si istá v každom okamihu, lyže perfektne reaguje aj v pomalšie rýchlosti a skvele drží na ľade. Tak to je vhodná lyže. A spolu s kvalitným oblečením to sú nevyhnutné podmienky, aby si to dámy na horách naozaj užili. Samozrejme zladené tak, aby im to čo najviac pristalo.

dámské lyže

dámské lyže

V našom SKIMAX STORE zaberá dámsky sektor lyžiarskeho vybavenia významnú pozíciu, preto sa snažíme mať široký výber toho najlepšieho, čo lyžiarski producenti ponúkajú. K tomu nám pomáhajú testy lyží, pri ktorých tieto cenné informácie o tom, čo sa páči, zbierame priamo od lyžiarok, ktoré sa zúčastňujú na pokuse.

Ďalšie dôležité informácie o požiadavkách na lyže máme pri ich predaji. Tu celkom jasne vyvstávajú požiadavky na ich dizajn. Čo si budeme vykladať, dizajn lyží je pre ženy úplne zásadné.

Všetky tieto podnety dali vzniknúť myšlienke vyrobiť takú dámsku lyžu, ktorá by slúžila na veľmi náročné požiadavky na dizajn, ale zároveň aj na maximálnu úroven jazdných vlastností. To sú - pokojné a pohodlné prehranenie do oblúka, bezpečná jazda na ľade a tvrdé zľadovatenej zjazdovke, spoľahlivosť lyže v premenlivých podmienkach a hlavne lyže, na ktorých sa toľko nenadriete.

Poslednou dôležitou vecou je zvoliť vhodnú dĺžku, aby čo najlepšie zodpovedala štýlu jazdy a podčiarkla vlastnosti, ktoré budú lyžiarke najviac vyhovovať. Veľmi dôležité je tiež si pri nastavení viazania trochu pohrať s ťažiskom. Nakuknite do našej kolekcie dámskych lyží a ak chcete skutočnú perličku medzi dámskymi lyžami, odporúčam limitovanú edíciu lyží Vist X Limited!

DO KOLEKCIE VIST X LIMITED

dámské lyže

Takže dámy do toho. Nebojte sa dámskych lyží. Iba dobre vyberte a budete nadšené. Prajem Vám skvelé lyžiarske zážitky!!

Napíšte mi – poradím vám


PhDr. Pavel Štancl

 


Späť

Ďalšie novinky

AK SKI POP – skvelé švajčiarske lyže s jedinečným dizajnom

AK-Ski-POP-0.jpg

AK Ski je známa švajčiarska značka vyrábajúca ručne robené luxusné lyže tej najvyššej kvality. Jedná sa o veľmi malú a veľmi precíznu produkciu, s veľkým dôrazom na kvalitu použitých materiálov

Trblietavé Volant Ski iba v SKIMAX

Trpytive-Volant-Ski-pouze-ve-SKIMAX-S.jpg

Ďalším zástupcom luxusných lyží v SKIMAX STORE je americká značka Volant. A opäť sa jedná o perličku, na ktorú len tak niekde nenarazíte

Dámske lyže, ktoré ohromili test

Damske-lyze-ktere-ohromily-test-00.jpg

Jarný SKIMAX SKITEST v talianskom Suldene ako každý rok prilákal aj tento rok množstvo testeriek, ktoré sa tešili na krásnu atmosféru a počasie, aperoly medzi jazdami a nové testovacie lyže