NOVÉ LETNÉ KOLEKCIE GOLDBERGH až -25 % PRÁVE TERAZ

Vist X Limited – dokonalé univerzálky 

Vist X Limited - dokonalé univerzálky

vist x limitedtitulek

Dnešný trh sa dnes vyznačuje jedným zásadným a hlavným parametrom - neprebernú ponukou. A trh s ponukou lyží na tom nie je inak. Preto je na mieste položiť si základnú otázku, je vôbec reálne vybrať si TU pravú lyžu? A je možné, aby JEDNA lyže bola skvelá po celý deň a za rôznych snehových podmienok? Skúsme si na tieto otázky odpovedať pekne od začiatku.

Čo je to univerzálka?
Je to lyže, ktoré si zachová skvelé lyžiarske vlastnosti v priebehu celého dňa aj pri zmene snehových podmienok. Ideálna spoločníčka na tvrdú, zamrznutú zjazdovku, rovnako tak ako do mäkkého, popoludňajšieho snehu.

Aké sú to vlastnosti?
Presné a rýchle prehranenie, pokojné vedenie lyže v priebehu oblúku, skvelé držanie hrán na ľade a na zľadovatenej tvrdé zjazdovke, ale zároveň pohoda, hravosť a harmonická jazda v mäkkom snehu a na neupravené zjazdovke. Je však veľmi ťažké, aby sa všetky tieto vlastnosti vyvážene premietli do jedného modelu lyže.

"Chcel by som lyže na celý deň"
Toto je najčastejšia žiadosť od našich zákazníkov. Samozrejme, lyží na celý deň - univerzálok je na trhu veľa, dôležité je však vybrať tú pravú. Testujem lyže 20 rokov a a 15x som sa zúčastnil európskeho superskitestu. Organizujeme tiež veľké testy lyží pre českých a slovenských lyžiarov. Hlavne zo skúsenosti testera viem, ako je naozaj dobrých univerzálok málo a že nie je vôbec ľahké ľahké je vyrobiť.

"Možno takú lyžu vyrobiť?"

Väčšinou univerzálky skĺznu k priemerným modelom, ktoré lyžiarov nenadchnú v žiadnom smere. Sú tak univerzálne, že práve vďaka svojej univerzálnosti v žiadnom z týchto parametrov nevyniknú. Napriek tomu väčšina lyžiarov sníva o jednej lyži, ktorá bude ideálna za všetkých snehových podmienok. hľadajú skvelú univerzálku, ktorá v ideálnej dĺžke zaistí krásny lyžiarsky zážitok za akýchkoľvek podmienok. A áno, takúto lyži možno vyrobiť!

vist x limited

Vždy som túžil nájsť TU pravú lyžu. Cesta k nej je ale dlhá a plná poznania. Začať musíte pri sebe. Nikdy som nebol trochár a svoju cestu som bral skutočne poctivo. Začal som pretekárskym lyžovaním, potom odborným vzdelaním, stážami u tých najlepších lyžiarov a teoretikov po celom svete, lyžiarskymi seminári, profesionálnymi testy lyží a sám som sa stal jedným z popredných inštruktorov carvingu v Európe a tiež osobným testerom niektorých značiek lyží pri vývoji nových modelov.

Ale stále to nebolo dosť na to, aby som si sám trúfol na skonštruovanie lyže. Má cesta pokračovala, stal som sa organizátorom najväčšieho testu lyží pre českú verejnosť a majiteľom jednej z najväčších lyžiarskych špeciálok v SR. A až tieto skúsenosti, získané spätne od svojich zákazníkov a testerov, mi dodali odvahu. Pretože môžete byť vzdelaný a scestovaný, ale najdôležitejšie je vedieť načúvať tým, pre ktoré výrobok vytvárate. Len tak môžete stvoriť niečo, čo má hodnotu nielen pre Vás, ale najmä pre Vašich klientov.

vist spicka patka

A tak vznikla rada lyží VIST X LIMITED - dokonalá univerzálka. Spoluprácou so značkou Vist a jedným z ich zakladateľov Elmarom sme začali pracovať na "dokonalej univerzálce". Elmar je bývalý reprezentant talianskeho národného družstva a disponujeme úžasnými znalosťami o konštrukcii ako lyží, tak hlavne dosiek a viazanie. A je jasné, že ešte len dokonalá

harmónie medzi doskou a viazaním môže zaručiť úspech. Spoločným testovaním, úpravou testovacích modelov a ich zdokonaľovaním sme na začiatku minuloročnej sezóny dospeli k prvým modelom z radu Vist X Limited. Limitovaná edícia lyží, ktorú môžete na celom svete zakúpiť len vo SKIMAX STORE a ktorej vývoj prešiel od začiatku do konca podľa mojich predstáv.

2

vist x man limited

VIST X MAN LIMITED - po otestovaní niekoľkých tisíc párov lyží považujem tento model za ideálnu voľbu pre športového lyžiara, ktorý miluje všestrannosť bez kompromisov. Rovnako tak je táto lyža skvelá ale aj pre milovníka lyžovanie, pre ktorého je radosť z pohybu a túžba sa zlepšiť rozhodujúcim faktorom pri nákupe. Obaja navyše spája to, že sa nechcú vláčiť na hory s niekoľkými páry lyží. Vist X MAN LIMITED je všestranný model lyže pre celodenné lyžovanie, ktorý spĺňa tie najvyššie kritériá jazdných vlastností po celý deň. Tento model charakterizuje podľa nás ideálny stred pre univerzálku 71mmvist x limited

Veľmi kvalitné drevené jadro sme doplnili iba jedným titanalom o sile 1.6 mm, ktorý robí jazdu na tejto lyžu veľmi živú a príjemnou. Lyža je osadená doskou Vist SpeedLock spolu s viazaním Vist, ktoré spoločne tvoria veľmi harmonický celok. Doska Vist je pripojená k lyžu presne v miestach, kde dochádza k prenosu energie z lyžiarov na lyžu a umocňuje presnosť pri prehranenie do nového oblúka. Z tohto modelu sme nadšení. Vďaka jednému titanalu je krásne živý a necháva lyžiari otvorené možnosti pri jazde, veľmi ľahko sa prispôsobuje lyžiarova individuálne technike.

vist x limited

vist_x_limited_sky

VIST X LIMITED SKY - novinkou pre nadchádzajúcu sezónu 2019/2020 z kolelekce Vist X Limited je model Vist X Limited Speed. Jedná sa o rýchlejšieho a trochu nabušenějšího brata modelu X Man Limited. Celodrevené topoľové jadro je doplnené dvomi titanalu s hrúbkou 0,6 mm, ktoré sú zárukou skvelej torznej tuhosti tejto lyže, ale aj absolútneho pokoja vo vysokých rýchlostiach. Tento model bol navrhnutý a vyrobený pre športových lyžiarov, milujúci dynamický štýl jazdy. Táto lyža nadchne svojou maximálnou univerzálnosťou. čo

sa týka tvaru lyže, použili sme rovnaký, osvedčený tvar z modelu X Man Limited. Pretože sme chceli zachovať maximum výhod, ponechali sme aj rovnakú šírku pod topánkou - ideálne pre univerzálku - 71mm. Takže tento model je určený pre ťažšie lyžiarov, pre ktorých je jeden titanal v lyži málo. Ideálne pre milovníkov veľa športových lyží, ktoré vždy podržia a nikdy nesklamú, budú z modelu Vist X Limited Sky nadšení. Video hodnotenie modelu Sky od nášho testera Marka si môžete pozrieť tu!

vist x man limited

VIST X LIMITED GOLD - posledné lahôdkou pre tohtoročnú sezónu je Vist X Limited Gold. Tu sme vsadili na decentný luxusný dizajn, doplnený tými najlepšími materiály, ktoré do lyže a na ňu môžete dať. Zlate dizajnované komponenty viazanie Vist robia z tejto lyže naozajstné luxusnej krásavca. Tento model je skutočne exkluzívny kúsok a čerešnička na torte našej ponuky. Jedinečná sendvičová konštrukcia lyže s celodrevený jadrom z topoľa je doplnená o titanalovou pláty o hrúbke 0,6 mm, ktoré zaisťujú skvelú torznú tuhosť a absolútny kľud a harmóniu aj pri jazde vo vysokých rýchlostiach.

Rubber Surface Technology tiež zaisťuje modelu úplne jedinečný a maximálne luxusný vzhľad. Zlaté detaily na lyžu a viazanie potom len podčiarkujú netradičný vzhľad tohto modelu. Spojenie lyže Vist X Limited Gold s doskou a viazaním Vist tvorí maximálne harmonický a vysoko funkčný celok. Limitovanú edíciu lyží Vist X Limited Gold môžete na celom svete zakúpiť len vo SKIMAX STORE a na eshope SKIMAX .Za zrodom tejto lyže stojí láska k lyžovanie a skutočnávist x limited

X Limited Gold sa vyznačuje skvelou univerzálnosťou za všetkých snehových podmienok, takže ako na ľade, upravenej zjazdovke, alebo v mäkkom jarnom snehu s ním zažijete nádherné lyžiarske chvíle. Vďaka svojej šírke pod topánkou 71mm je to ideálny spoločník na dynamické športové aj harmonické rekreačnej celodenné lyžovanie na všetkých typoch zjazdoviek. Dizajn lyže je úplne unikátny - na tomto modeli je použitý materiál Rubber Surface Technology - táto techlologie zaisťuje až ľadovou klidnost za všetkých snehových podmienok a tým dodáva lyžiari pocit harmónie pri jazde.

vášeň pre jedinečné a skvelé modely lyží. Bolo vyrobených len pár exkluzívnych modelov, takže ak hľadáte skvelú lyžu s nádychom originality a jedinečnosti, je tento model určený práve pre Vás! Je nám veľkou cťou, že sa ambasádorom tohto modelu sa pre celý svet stal práve Míra Hejda, televízny moderátor a hlavne nadšený lyžiar a sympaťák každým cólom. Jeho zážitky nielen s touto lyží môžete sledovať na jeho instagramovém účte @mirahejda.

vist x limited

VIST X LADY LIMITED

VIST X LADY LIMITED Black or White - ešte viac nadchne náš lady model lyže dámy. Tu platí dvojnásobne, že najlepšími testery lyží sú dámy. Sú váhovo ľahšie a jazdí trošku pomalšie než muži. Aj preto je správna konštrukcia dámske lyže úplne zásadné. Dámy sú všetky veľmi vnímavé lyžiarky a rozdiely v lyžiach definujú veľmi presne a neomylne. Uprednostňujú univerzálne lyže, príjemné a flexibilné po celý deň. Tiež si viac potrpia na prepracovaný dizajn lyží a majú rady, keď kvalita a funkčnosť idú ruka v ruke so zodpovedajúcim dizajnom.

vist x limited

Vist X Lady Limited je špecialitka pre tých lyžiarky, ktoré hľadajú všestrannú, univerzálny lyžu na celý deň a do rôznych snehových podmienok. Tento model Vás nadchne svojou klidnost v jazde, jednoduchosťou pri prehranenie a začatie oblúka a tým, ako perfektne drží aj vo zľadovatených podmienkach. Ideálna šírka pod topánkou 71 mm zabezpečuje precízne správanie lyže za rôznych snehových podmínek.Model je k dispozícii vo dvojfarebných prevedeniach - VIST X LADY LIMITED BLACK a VIST X LADY LIMITED WHITE.

vist x limited

lady x limited gold lady

VIST X LIMITED GOLD LADY - sú unikátne a jedinečné dámske univerzálne lyže z limitovanej kolekcie X Limited s dotykom ružového zlata. Tento model je skutočne exkluzívny kúsok a čerešnička na torte našej ponuky. Model má sendvičovú konštrukciu lyže s celodrevený jadrom z topoľa, ktorá je doplnená o titanalovou pláty o hrúbke 0,4 mm, ktoré zaisťujú skvelú torznú tuhosť tohto modelu a absolútny kľud a harmóniu aj pri jazde vo vysokých rýchlostiach. Vist X Limited Gold Lady sa vyznačuje skvelou univerzálnosťou za všetkých snehových podmienok, takže ako na ľade, upravenej zjazdovke,

alebo v mäkkom jarnom snehu s ním zažijete nádherné lyžiarske chvíle. Vďaka svojej šírke pod topánkou 71mm je to ideálny spoločník na dynamické športové aj harmonické rekreačnej celodenné lyžovanie. Je nám veľkou cťou a potešením, že sa veľvyslankyňou tejto luxusnej kolekcie lyží stala pre Českú a Slovenskú republiku (ale aj vlastne pre celý svet :-) krásna Zorka Hejdová, moderátorka Raňajky s Novou a rádia Európa 2, módne influencerka a blogerka, ale hlavne strašne milý a príjemný človek a zapálený lyžiar. Jej zážitky nielen s týmto modelom lyží môžete sledovať na jej instagramovém účte @zorkahejdova.

2

Rad VIST X LIMITED je stvorená s láskou a úctou k všetkým úžasným lyžiarom a lyžiarkam, ktoré som mal za svoj život možnosť stretnúť a ktorí tak obohatili môj život. Je to lyže stvorená od srdca pre skutočne srdcovú lyžiarske zážitky. Lyže pevne držiace na ľade pred prvým ranným Bombardino, skvele točivá záležitosť pred prvými špagety Carbonara a perfektné projížděčka mulda po poslednom Aperol. Prajem Vám, užite si tento model a zážitky na ňom s úsmevom a radosťou a s tými najkrajšími

Preto neváhajte a ak túžite po skutočne jedinečnom lyžiarskom zážitku, zastavte sa na našej predajni SKIMAX STORE, alebo objednávajte na našom e-shope čo najskôr! Ak budete chcieť s čímkoľvek poradiť, obráťte sa priamo na mňa na telefóne +420 736 533 552, alebo píšte na ski-max@ski-max.cz!

oblúky v živote. Veríme, že limitiovaná rad modelov Vist X Limited nadchne všetkých, ktorí hľadajú spoľahlivé univerzálky, lyže na ktoré sa môžu 100% spoľahnúť po celý deň počas premenlivých snehových podmienok. Túto kolekciu som pre Vás pripravoval veľmi starostlivo a tak Vám prajem, nech Vám tieto modely prinesú čo najviac nezabudnuteľných lyžiarskych zážitkov. Limitovaná edícia lyží VIST X LIMITED je na celom svete k zakúpeniu len vo SKIMAX STORE a na e-shope SKIMAX.

PS: Rad VIST X LIMITED je k otestovaniu v našom TEST CENTRE SKIMAX STORE a tiež na nadchádzajúcom TESTU LYŽÍ v Talianskom Sulden, ktorý organizujeme každý rok v decembri a apríli a na ktorý sa môžete prihlásiť tu.

PhDr. pavel Štancl

 


Späť

Ďalšie novinky

Hľadáme pracovníka požičovne

Max-11.jpg

Staň sa súčasťou tímu našej PÔŽIČOVNE!
Mzda – 21.300 hrubého + osobné ohodnotenie + % z tržieb

Hľadáme asistentku predaja na DPP

Misa-1.jpg

Nájdi prácu, ktorá ťa naplní! Staň sa súčasťou nášho tímu!
Mzda –130/hod
Iba víkendy - piatok, sobota, nedeľa (výnimočne popoludní v pracovnom týždni)

Hľadáme pokladníčku na plný úväzok

Max-11.jpg

Staň sa súčasťou tímu našej PÔŽIČOVNE!
Mzda – 21.300 hrubého + osobné ohodnotenie + % z tržieb