• Panska_lyzarska_bunda_Bogner_Fire_Ice_Erik-D_363_1.jpg
  • Panska_lyzarska_bunda_Bogner_Fire_Ice_Erik-D_363_2.jpg
  • Panska_lyzarska_bunda_Bogner_Fire_Ice_Erik-D_363_3.jpg
  • Panska_lyzarska_bunda_Bogner_Fire_Ice_Erik-D_363_1.jpg
  • Panska_lyzarska_bunda_Bogner_Fire_Ice_Erik-D_363_2.jpg
  • Panska_lyzarska_bunda_Bogner_Fire_Ice_Erik-D_363_3.jpg

Pánska lyžiarska bunda Bogner Fire + Ice Erik-D 363

683 €

Tento produkt sa už nedá zakúpiť

PORADÍM VÁM, NEBOJTE SA MI ZATELEFONOVAT ČI NAPÍSAŤ

Michaela Kovářová – Online poradkyňa pre výber oblečenie a doplnkov

Michaela Kovářová
+420 775 860 840
store@ski-max.cz

Poradkyňa pre
výber
luxusného
oblečenie
a doplnkov

Dotazník pre výber oblečenia ako vybrať oblečenie O Míše

Popis produktu

Pánska lyžiarska bunda Bogner Fire + Ice Erik-D 363

Kombinácia funkčnosti, kvality a moderného športového vzhľadu sa spojila v tejto pánskej lyžiarskej bunde vhodné pre každú aktivitu počas zimných dní. Veľmi výrazný dizajn v sebe skrýva odolnú membránu Dermizax ®, ktorá sa postará o odolnosť voči poveternostným a daždivým podmienkam. Váš tepelný komfort svojimi izolačnými schopnosťami zaistí materiál Primaloft®, ktorý si zároveň ponechá potrebnú vysokú priedušnosť. Vysoký golier s odopínateľnou kapucňou Vás ochráni pred nepríjemným vetrom alebo v prípade hustého sneženia. Hlavným bonusom tejto bundy je vnútorná vypchávka z pravého peria, ktoré je bezkonkurenčne to najteplejšie, čo si môžete obliecť. Nevyhnutné maličkosti, ako zatavené zipsy alebo vetranie pod rukávmi, značí vysokú funkčnosť a kvalitu tohto zimného kúsku. Výrazná farebná kombinácia navyše na seba upozorní aj napriek veľkej vzdialenosti zimných stredísk.

Špecifikácie a funkčnosť bundy
  • PohlavieMuži
  • ZnačkaBogner
  • Produktové číslo13140495
  • Záruka24 mesiacov
  • FarbaModrá Multicolor
  • SezónaZima
  • Modelová rada 19/20
  • Kolekcia Bogner Fire + Ice
  • Materiál 1Polyamid - 84% Polyuretan - 16%
  • VýplňTechnická Perie
  • Priedušnosť g/m2/24h10.000
  • StrihŠportové
  • Vodný stĺpec mm20.000
  • KapucňaOdnímateľná Sťahovateľná
  • Typ zapínaniaDvojcestný zips YKK Zatavený zips
  • Farba zipsovČierna Modrá
  • Detaily modeluOdnímatelný sněhový pás Kapsa na skipas Vonkajšie vrecká na zatavené zipsy Snehové manžety v rukávoch s otvorom na palec Sťahovanie rukávov na suchý zips Sťahovanie dolného lemu Viditeľné logo značky Boční větrání Dizajnové prešívanie Vysoký golier Podšívka
  • UžitieLyžovanie Voľný čas

Značka ponořená v historii

Příběh značky Bogner začíná u Willyho Bognera staršího a jeho vášně pro lyžování. V běhu a skocích na lyžích patřil tento muž brzy k nejlepším v Evropě a jeho popularita coby sportovce rostla závratnou rychlostí.

V té době, roku 1932, s přítelem založil v Mnichově společnost zaměřenou na dovoz lyží, příslušenství a pletené oblečení z Norska. Willy ve dne pracoval ve firmě a po večerech trénoval. Willy Bogner oslavil mnoho úspěchů jako cross-country lyžař a skokan na lyžích, a i jako olympijský vítěz dobře chápal, jak důležitou roli hraje pro vrcholové sporty právě oblečení. Založením firmy se mu podařilo spojit vášeň k lyžování s obchodním nadáním, jímž oplýval.
Willy Bogner zvítězil jedenáctkrát v severské kombinaci, pětkrát se stal bavorským mistrem, a v roce 1935 dokonce obsadil třetí místo na Mistrovství světa v klasickém lyžování v Československu. O rok později pronesl na IV. zimních olympijských hrách v Garmisch-Partenkirchen olympijskou přísahu, a právě na nich oblékl německý národní tým poprvé sportovní oblečení značky Bogner. Zipy se stříbrným "B" pak zdobily německý národní tým na všech dalších ZOH.
V roce 1937 se Willy Bogner oženil s Marií Lux, budoucí "královnou strečových lyžařských kalhot". Maria Bogner měla zvláštní cit. Druhá světová válka zničila výrobu sportovních modelů, ale Maria ještě před Willyho návratem ze zajetí obnovila výrobu ve staré boudě v Oberaudorfu. Takřka na koleni zde 25 žen vyrábí na zastaralých šicích strojích speciální zástěry, které byly později využívány při úklidu suti v ulicích.

V roce 1932 způsobila Maria módní revoluci, když na trh uvedla strečové lyžařské kalhoty, jež jsou dodnes známé pod označením „Bogners". Ty za svou slávu vděčí především osobnostem, jako je Marilyn Monroe, Ingrid Bergman či Jayne Mansfield, které si je samy velmi oblíbily.
První pánská kolekce této značky vznikla až roku 1950 a od tohoto roku bude Bogner nazýván "Diorem lyžařské módy". Obdobného srovnání se o dvacet let později dočká i Maria Bogner, nejen díky prestižnímu ocenění Fashion Award ji německý magazín Der Spiegel nazve "Coco Chanel sportovní módy".
Willy Bogner mladší nepůsobil jen jako fotograf, ale byl i skvělým kameramanem. Podílel se především na filmech vyžadujících komplexní lyžařské záběry. Jeho nejznámějším dílem v této oblasti jsou zaručeně filmy s Jamesem Bondem, kde se od roku 1960 v lyžařských scénách začalo objevovat právě oblečení značky Bogner.
Jablko nepadá daleko od stromu, a proto není velkým překvapením, když se roku 1971 objeví na trhu první lyžařská kolekce Willyho Bognera juniora, a to dokonce z revolučního materiálu nylon stretch s názvem "Formula Z", na jehož vývoji se mladý muž osobně podílel.
Po smrti svého otce převzal řízení Willy Bogner mladší a do aktivit společnosti zapojil i svou manželku Sôniu, která pak byla od roku 1980 zodpovědná za navrhování dámských oděvů. Tento okouzlující pár se seznámil u Starnberského jezera v jižním Německu při fotografování jedné z kolekcí, a právě jejich zájem o módu napomohl značce k získání světového renomé.

Oddaný podnikatel, nadšený sportovec a úspěšný filmový producent: za mezinárodní sportovní film „Fire and Ice" vyhrál Willy Bogner mladší nejen Bavorskou filmovou cenu, ale položil také základy nové kolekce, jež se tímto dílem inspirovala. V roce 1989 byla poprvé uvedena mladistvá a vzrušující sportovní a snowboardová kolekce Bogner Fire + Ice. Další úspěch oslavila hned o rok později, kdy vyjel z výrobní linky první automobil limitované edice VW Golf s designem interiéru Fire + Ice.
Sônia Bogner zahájila svou první designérskou kolekci a otevřela obchod Sônia Bogner v Mnichově. Exkluzivní oblečení řady Bogner Leather bylo představeno v roce 1994.
Rok 2005 byl pro značku Bogner silným krokem do budoucnosti: stěžejním bylo především zahájení činnosti nákupního magazínu. Této jedinečné kombinaci katalogu s časopisem byla udělena cena „Nejlepší nový katalog roku". První obchod značky Bogner v USA byl otevřen v New Yorku v roce 2008, otevření dalších poboček v Salcburku, Kitzbühel a St. Moritz následovalo již o rok později.
Pod značkou se však mimo elegantní a kvalitní oděvy skrývají i módní doplňky; lyžařské vybavení, které v roce 2000 získalo stříbrnou cenu za design od Spolkové republiky Německo. Původně ryze sportovní oblečení se během doby vyvinulo v několik samostatných linií jako jsou Bogner Man, Bogner Women, Sport Ski, Après Sport, Golf, Bogner Jeans, Leather. Mimo to nabízí firma širokou škálu doplňků.

Voľba správnej veľkosti

je azda to najdôležitejšie pri správnom výbere oblečenia. Naše veľkostné tabuľky sú prevedené na európske číslovanie, aby sa nákup u nás stal jednoduchšiem.

Voľba parametrov

je ďalšou dôležitou súčasťou. Ponúkame široký sortiment funkčného tovaru, ale aj voľnočasové oblečenie, ktoré dopĺňa nadčasový dizajn. Vysvetlenie jednotlivých pojmov nájdete u každého nášho produktu v popise.

Akú pomoc Vám pri výbere môžeme ponúknuť:

1. premeranie Vami vybraného modelu

2. detailnejšie fotky produktov

3. konzultáciu pri výbere celého kompletu

 

Jsme tu pro Vás. Obraťte se na nás, pokud si s čímkoliv ohledně výběru nevíte rady.

Pre akúkoľvek radu kontaktujte našu online predajnú poradkyňu Michaelu

Tel.: +420 775 860 840 | E-mail: store@ski-max.cz

 

Pre viac informácií navštívte našu stránku Ako vybrať oblečenie, tu sa dozviete všetky potrebné informácie, ktoré by Vás mohli zaujímať.

Čerpajte výhody a zľavy! Zaregistruje sa a staňte sa členmi SKIMAX VIP KLUBU.

Pri praní nepúšťajú, žehliť nepotrebujú. Sú nenahraditeľné na šport a spodná bielizeň je vďaka nim elastické. Majú ale aj svoje nevýhody.

ACETÁT

Acetát možno poznáte skôr pod zľudovenými názvom „umelý hodváb“. Vzhľadom i na dotyk sa totiž prírodnému hodvábu veľmi podobá, ale je oveľa ľahšia. Až niekedy uvidíte látku, čo sa veľa leskne, pravdepodobne sa bude jednať práve o acetát. Používa sa buď samostatne, alebo v prímesi spoločne s polyamidom či polyesterom. Z acetátu sa vyrábajú tieto látky: satény, tafty, brokáty, úplety, čipky. Pri praní oblečenie z acetátu sa vždy riaďte pokynom výrobcu. Najviac sa vám osvedčí ručné pranie alebo šetrný prací program v práčke pri maximálne 40 °C. Látky z acetátu nikdy nepředepírejte a nenamáčajte. Prípadne vám poslúži profesionálne chemické čistenie. Aj keď to tak možno na prvý pohľad nevyzerá, acetátové látky sú priedušné a na nosenie príjemné. Na rozdiel od prírodného hodvábu je ľahší, odolnejší voči škvrnám a výrazne lacnejšie. Látky z acetátu sa tiež takmer nekrčia.

LYOCELL

Ide o mäkký, na dotyk jemný materiál, ktorý je priedušný, odolný voči predratiu, dobre udržuje vlhkosť. Pri výrobe nezaťažuje životné prostredie. Lyocell je celulózové vlákno, ktoré radi oblečiete nielen ako tričko, ale aj spodnej alebo funkčné prádlo. Ide totiž o príjemný materiál podobný viskóze - vylepšený o väčšiu priedušnosť a odolnosť. Ak sa vám do ruky dostane kúsok, ktorý sa tvári ako lyocell, ale zloženie jasne hlása tencel, nenechajte sa zmiasť. Tencel je obchodná značka lyocellu. Lyocell perte na nižšiu teplotu. To isté platí pre žehličku - žehlite na strednej teploty. Na oblečenie z lyocellu často uvidíte visačky s označením eco-friendly. Vlákno sa totiž vyrába z bukovej či dubové celulózy spôsobom, ktorý je šetrný k životnému prostrediu a správne by nemal obsahovať žiadne chemické látky. Kvalitné lyocellové vlákno je preto ideálny pre alergikov a tých, ktorí trpia na potničky a iné kožné neduhy.

POLYAMID

Je syntetický materiál, ktorý má schopnosť rýchlo usychať a absorbovať len málo vlhkosti. Skvele sa hodí pre športové oblečenie, funkčné a spodná bielizeň alebo napríklad plavky. Stretnete sa s ním aj u kabátov, svetríkov alebo tričiek. Polyamid je hladký a príjemný na dotyk. Je to tiež jeden z najodolnejších druhov látok, roztrhnúť ho dá celkom zabrať. Polyamid rýchlo schne, nekrčí sa a nežmolkuje. Dokáže tiež absorbovať a perfektne držať všemožné druhy farieb. Obľúbia si ho teda aj milovníci pestrých odtieňov. Vzhľadom k hladkému povrchu vlákien sa dobre a ľahko čistí. Polyamidu nerobia dobre vysoké teploty ani žmýkanie. Zabudnite tiež na bielenie alebo chemické čistenie. Oblečenie z tohto materiálu perte maximálne na 40 °C. A jemná spodná bielizeň s čipkou alebo funkčné oblečenie? To perte radšej v ruke. S polyamidom si ušetríte veľa času. Uschne veľmi rýchlo a nemusíte ho vôbec žehliť – skoro sa nekrčí.

AKRYL

Vďaka akrylu si môžeme dovoliť mať v skrini sveter pomaly v každej farbe. Je oveľa lacnejšie ako vlna a na rozdiel od lacnejších vlnených svetrov nehryzie. V obchodoch sa môžete s akrylom stretnúť ešte pod názvami Dolan, Dralon, Orlon a Cashmilon. Používa sa ako imitácia jemného vlneného kašmíru. Pred praním si prečítajte ceduľku výrobcu. Ak ste ju už odstrihli, väčšina akrylových svetríkov sa perie na teplotu 30 °C. Na vyššiu teplotu by sa vám mohlo oblečenie zraziť. Akrylové oblečenie perte opatrne a príliš ho nežmýkajte, ani nesušte povešané. Akryl má totiž rovnako ako vlna tendenciu sa vytahávat a poškodenie by bolo nezvratné. Akryl sa pri praní nezadarbia. Navyše sa ani príliš nekrčí a ľahko sa žehlí. Keď budete nosiť akryl, ušetríte. Je mäkučký. Nehryzie. Na rozdiel od vlny nechutí moliam. Oblečenie rýchlo schne a nekrčí sa.

MODAL

Pripomína na dotyk bavlnu, ale bavlna to nie je. Modal je hladšia, praktickejšie a ľahšie na údržbu. Modal je prírodný materiál, druh viskózy – prezýva sa mu umelý hodváb. Vyrába sa z celulózy bukového dreva. Na tele sa nosí príjemne, je veľmi ľahký, vzdušný, navyše skvele odvádza pot. Preto spodnú bielizeň máva prímesi modalu, bavlny a elastanu. Košele, pyžamo alebo tričko z modalu v sebe môže obsahovať tiež polyester alebo bavlnu. Modal nežmolkuje a nevyťahuje sa. Nepúšťa farbu, takže dlho zostáva farebný. Je príjemný na telo a dobre saje. Modal perte podobne ako bavlnu, nie je ale potrebné triediť podľa farieb. Bez problémov znesie pranie na na 40 °C aj na 60 °C. Po vypraní modalu je len potrebné ho prežehliť.

POLYESTER

Polyester je umelý materiál, ktorý vás oblečie od hlavy po päty. Polyesterovou prímes nájdete v bavlnených i vlnených svetroch, tričkách i vlnených kabátoch. V polyesterové róbe budete vyzerať skvele aj po niekoľkých hodinách plesajúceho. A po tom všetkom hodíte polyester normálne do práčky a nič sa mu nestane. Nie všetky polyesterové látky sú tak zázračné a je potrebné rozvážne vyberať látku, ako si ju kúpite. Polyester sa nekrčí, a preto s ním zdatne môžete nahradiť pravej hodváb v hodvábnych večerných šatách. Pretože sú vlákna veľmi ľahká, rýchlo schnú. Polyester sa teda hodí aj na športové oblečenie. Tenké polyesterovej látky sú skvelé na ľahké letné blúzky. Cena výrobkov z polyesteru je takmer vždy znateľne nižšia ako kúskov z čisto prírodných materiálov. Večerné šaty do práčky nehádžte. Predovšetkým žmýkanie by im naozaj neprospelo. Inak prať polyester môžete bez väčších ťažkostí. Farebné prádlo hádžte do práčky s podobnými farbami a perte na 30 °C. Biele prádlo z polyesteru pokojne vyperte aj na 40 °C. Aby vám polyester škaredo nežmolkoval, perte látku obrátenú naruby. Žehlenie väčšiny polyesterových látok nie je nutné.

ELASTAN

Po šatách z elastanu možná žiadna neprahne, napriek tomu by sme si bez neho nevedeli predstaviť náš šatník. Elastan dodáva pružnosť našim tričkám a šatám z úpletu. Bavlnené tričko bez prímesi elastanu sa po prvom nosení vyťahá. Športové oblečenie z polyesteru bez elastanu sa neprispôsobí tvaru tela. Elastan je pružné umelé vlákno, ktoré vylepšuje naše oblečenie už od sklonku 50. rokov 20. storočia. Na trhu sa môžeme s elastanom aj pod obchodnými označeniami Spandex, Lycra, DORLASTAN ai. Pretože je elastan umelé vlákno, znesie oblečenie s elastanom nižšie teploty prania aj žehlenie než napríklad samotná bavlna alebo viskóza. Perte bielizeň v rozmedzí 30 °C a 40 °C. Väčšinu oblečenie s elastanom nemusíte príliš žehliť. Šaty, tričká i nohavice drží tvar. Pre látky s vyšším obsahom umelých vlákien (polyester, polyamid) vždy najskôr vyskúšajte teplotu žehličky po rube látky.

NYLON

Nylon je asi najznámejší umelé textilné vlákno zo skupiny polyamidov. Preslávil sa už v 40. rokoch minulého storočia, kedy sa z neho začali vyrábať pančuchové výrobky tzv. Nylonky. V súčasnosti na neho v čistej forme najčastejšie narazíte okrem pančúch v športovom a funkčným oblečenie, kabátoch, kabelkách a spodnom prádle. Často sa používa ako prímesové materiál. Je lacnou náhradou za hodvábu. Väčšinu nylonového (polyamidového) oblečenie môžete prať v práčke a sušiť v sušičke na nízku až strednú teplotu. S pokojným svedomím používajte aj aviváž. Nezabudnite, že nylon často tvoria iba prímes v materiáli. Preto sledujte starostlivo štítky na takomto oblečení. Aby ste minimalizovali elektrostatický náboj v priebehu sušenia, použite sprej do sušičky. Hodí sa aj na iné typy materiálov a uľahčuje žehlenie. Nylon sa zvyčajne moc žehliť nemusia. Pokiaľ ho budete chcieť vyžehliť, nastavte si na žehličke najnižší stupeň. Ak periete a sušíte bielizeň s prímesou polyamidu alebo pančuchy, dajte ich do špeciálneho vrecka, aby sa nepotrhal.

SILON

Silon, český vynález, nájdete v silonkách, spodnom prádle a funkčným oblečenie. Jemné, bezfarebné vlákno býva často zamieňané za nylon. So starším materiálom ho spája nielen podobné vlastnosti, ale tiež príslušnosť do polyamidových materiálov. Výroba polyamidových vlákien je nákladnejšia než výroba polyesteru. Preto je silon vo väčšine prípadov používaný iba ako prímes. Silon sa ľahko udržuje. Podobne ako polyester dobre odoláva škvrnám. Nepoškodzuje sa praním a takmer sa nekrčí. Športové oblečenie, ktoré obsahuje silon, je odolné proti oderu a prefúknutiu. Silónové vlákno dobre drží tvar a ľahko sa farbí. Dokonca tak ľahko, že farbu nasajú aj v práčke. Preto je pri praní potrebné dodržiavať prísne rozdelenie farieb.

PODĽA ZUBKOV

Špirálový – dve tenké plastové tvarované špirály zapracované na prúžkov látky. Skončený zhora zvyčajne kovovými koncovkami.

Časté použitie: vrecká, mikiny, batohy
Kostený (plastový) – jednotlivé plastové zúbky pripevnené k prúžkom látky. Zhora zvyčajne ukončené väčším zúbkom odlišného tvaru.

Časté použitie: bundy
Mosadzný (kovový) – užší kovové zúbky pripevnené k prúžkom látky. Zhora zvyčajne ukončené väčším zúbkom odlišného tvaru.

Časté použitie: džínsy, topánky

PODĽA ZAPÍNANIE

Deliteľný – zips možno úplne rozopnúť na dva nespojené diely.

Časté použitie: bundy, mikiny
Nedeliteľný – aj po úplnom rozopnutí zostáva zips dole spojený.

Časté použitie: vrecká, batohy, rázporok, topánky
Obojsmerný – zips má 2 jazdca a ide rozvíri či zatvárať z oboch strán.

Časté použitie: bundy, batohy, vaky
Obojstranný – zips má 1 jazdec a ide rozvíri z líca aj z rubu odevu.

Časté použitie: obojstranné bundy

ŠPECIÁLNE TYPY ZIPSOV

Skrytý – slabší, zvyčajne špirálové zips, ktorého zúbky po zapnutí nie sú viditeľné.

Na šijacom stroji sa zvyčajne všíva špeciálnou pätkou na skrytý zips.

Časté použití: sukně, šaty
Záterový (vodeodolný) – nepremokavý skrytý zips opatrený záterom, ktorý bráni prestupu vody textilné častí aj medzi zúbky zipsu.

Dôležité je, že pri praní musí byť zipsy vždy uzavreté, aby nedošlo k ich poškodeniu.

Časté použitie: membránové bundy

VÝROBCOVIA ZIPSOV

YKK Yoshida Kogyo Kabushikikaisha

Spoločnosť bola založená v roku 1934 a dnes pôsobí na 71 svetových trhoch. YKK vyrába a predáva širokú škálu zipsov, s primárnym zameraním na tri typy: kovový, špirálový a VISLON®. Kovový zips má najdlhšiu históriu a je vhodný pre rôzne aplikácie, ako sú bundy, batožinu, džínsy a ďalšie. Špirálový zips je vyrobený zo špirálových plastových prvkov, vrátane polyesteru a nylonu. Jedná sa o najmäkšie zips medzi tromi typmi zipsov.

Typy zipsov

Zips VISLON® je vyrobený zo vstrekovaných plastových prvkov. Bohaté farebné variácie prvkov sa vytvárajú formulovaním farebného pigmentu počas procesu vstrekovania.

VYSOKOKVALITNÉ PRODUKTY

„Naše výrobky používajú tie najlepšie materiály z najmodernejších zariadení a sú hromadne vyrábané pod extrémne kontrolou kvality.“

  • Švy sa podlepujú, aby nebola narušená nepremokavosť materiálu. Pojem prelepené švy je totožný s pojmom podlepené švy.
  • Konštrukcia odevov s technológiou 4-Way Stretch umožňuje rozťahovanie materiálu vo všetkých štyroch smeroch. Odevy s touto technológiou podporujú Vašu plnú pohyblivosť a skvele odvádzajú vlhkosť a vysychajú.

VODEODOLNOSŤ

Pri mnohých produktov z našej ponuky narazíte na pojem vodný stĺpec, teraz si vysvetlíme, o čo sa vlastne jedná. Zjednodušene sa jedná o schopnosť materálu (tkaniny) odolávať tlaku vody. Ak postavíme na látku merný valec, ktorý postupne plníme Voodo, pozorujeme, u aké hodnoty začne materiál presakovať. Váha vody vytvára tlak, ktorý následne roztiahne tkaninu a začne presakovať. Táto hodnota je udávaná v mm a nás v podstate zaujíma, ako vysokého čísla dosiahneme. U ľahkých búnd nájdeme hodnoty pod 10 000 mm, naopak pri lyžiarskych búnd sa stretneme s hodnotami okolo 15 000 - 20 000 mm. Dôležitú úlohu hrá tiež celistvosť materiálu. Čím menej švov, zipsov, gombíkov, vetracích otvorov nájdeme, tým lepšie materiál odolá vode. S vodným stĺpcom teda súvisí aj pojem vodeodolnosť.

Vodeodolné tkaniny sú látky, ktoré sú vodeodolné zo svojej podstaty, alebo boli ošetrené, aby boli odolné voči prenikaniu vodou a zmáčaním. Zvyčajne sa jedná o prírodné alebo syntetické tkaniny, ktoré sú laminované alebo potiahnuté vodovzdorným materiálom, ako je guma, polyvinylchlorid (PVC), polyuretán (PU), silikónový elastomér, fluóropolyméry a vosk. Vodeodolné / priedušné tkaniny odolávajú tečúcej vode, ktorá steká po povrchu, ale umožňujú priechod vodnej pary. Ich schopnosť blokovať dážď a sneh a zároveň umožniť odparovanie pár z potu umožňuje ich použitie v daždi, vodotesnom vonkajším športovom oblečení, stanoch a ďalších.

Pre našu predstavu poslúži nasledujúce príklady: sed do mokrej trávy predstavuje tlak 5000 mm vodného stĺpca, pri kľačanie sa tlak zvyšuje na 12 000 mm. Pod podpruhy batohu je to už 18 000 mm a napríklad pád suchého lyžiarov v plnej rýchlosti do mokrého snehu vytvorí tlak 30 000 mm.

  • Vysoko odolná 3-vrstvová membrána voči vodnému tlaku a paropriepustná s priedušnosťou 16 000 g /m2/24 h a vodeodolnosťou 20 000+ mm.
  • Vrchná nylonová tkanina s výnimočne odolnou, vodoodpudivou impregnáciou je nezmáčanlivá a účinne podporuje paropriedušnosť membrány.
  • Kapacita vstrebávania a následného uvoľňovania vlhkosti rastie s intenzitou pohybu.
  • Úplne vodeodolná, a to aj v silných búrkach; bezkonkurenčná priedušnosť; výnimočne vetruvzdorná, s povrchovou úpravou DWR neprepustí k telu vietor ani vodu; elastická tkanina pre dokonalé pohodlie pri outdoorovej činnosti.

Dermizax-logo

  • Materiál, ktorý bol pôvodne vyvinutý pre potreby americkej armády ako vodeodolná syntetická alternatíva husieho peria.
  • Vyznačuje sa skvelou tepelnou izoláciou, neabsorbuje vodu a jeho vlastnosti sa vo vlhkom prostredí takmer neznižujú.
  • Na výrobu je použitá kombinácia jemných mikrovlákien spolu s dutými vláknami väčších priemerov.
  • Primaloft sa najviac zo všetkých synteticky vyvinutých materiálov svojimi vlastnosti približuje periu a to ako svojou tepelnou izoláciou, tak priedušnosťou, stlačiteľnosťou, ľahkosťou, mäkkosťou a schopnosťou zaujať pôvodný tvar aj po dlhšej kompresii.
  • Je veľmi ľahko udržiavateľný, smie sa prať v práčke a veľmi rýchlo schne. Na rozdiel od peria je Primaloft vhodný aj pre alergikov.

Primaloft_Lander_desktop_drawing

Čo je to vodoodpudivosť? Je to schopnosť materiálu (tkaniny) do určitej doby odolávať vode (dažďu). Hlavný rozdiel medzi vodoodpudivosťou a nepremokavosťou (vodným stĺpcom, vodeodolnosťou) je práve v čase, keď dokáže materiál odolávať. Kým nepremokavé materiály sú nepremokavé zo svojej podstaty, u vodoodpudivosti sa jedná iba o povrchovú úpravu, ktoré dosiahneme najčastejšie sprejom. Znamená to, že materiál nenasiakne vodu, ktorá na neho dopadá okamžite, ale vytvára funkčný ochranu tým, že sa na povrchu materiálu tvoria izolované kvapky vody, ktoré potom stekajú preč, vodoodpudivosť teda neznamená nepremokavosť.

Vodoodpudivé materiály sú schopné chrániť sa pred nasiaknutím vodou, nie však po dlhšiu dobu. Tiež ak na textíliu pôsobí väčší tlak (napr. Popruhy batohu, kľačanie, sedenie, vietor ...), tak sa znižuje doba odolnosti proti vode, dažďu. Vodoodpudivosť sa po určitej dobe stráca, je možné a žiaduce ju obnovovať špeciálnymi prípravkami. Vo SKIMAX nájdete kvalitné a preverenú impregnáciu Švajčiarskej značky TOKO.

  • Vlastnosť tkaniny slúžiaci na zamedzenie prehriatia nášho organizmu a s tým spojeného nadmerného potenia, ktoré má za následok zvlhnutie práve noseného oblečenia.
  • Priedušné oblečenie musí byť schopné odvádzať naše telesné výpary pri akejkoľvek činnosti a následne nám zabezpečiť neprochladnutie pri jej ukončení.
  • Kvalitné materiály používané na výrobu športového oblečenia musia spĺňať požiadavky priepustnosti rovnako ako vodeodolnosti.
  • Schopnosť materiálu odvádzať pot od tela do vonkajšieho prostredia sa nazýva paropriepustnosť a udáva sa v g/m2/24 hod.

V súčasnosti existuje mnoho druhov vynikajúcich izolačných materiálov, ale na kvalitné perie žiadny z nich nemá.

Perie dokáže skvele akumulovať teplo a neprepúšťať ho ďalej, má nízku hmotnosť a navyše sú výrobky s perovou výplňou vyrobené z obnoviteľných zdrojov, ľahko recyklovateľné, a k prírode ďaleko šetrnejšie.

Produkty s perovou výplňou nahradí aj niekoľko vrstiev oblečenia a zahrejú aj v najdrsnejších podmienkach. V péřovce sa len tak neprehreje a zbytočne nezpotíte, pretože perie ako prírodný izolant

vyprodukuje vždy presne toľko tepla, koľko potrebujete k tomu, aby ste sa dostatočne zahriali. Bonusom je tiež nízka hmotnosť, výborná skladnosť, odolnosť voči pokrčeniu a dlhá životnosť.

Pranie
Odporúčame prať v špeciálnom pracom prostriedku. Tento prostriedok je k péřovce šetrný, obnovuje jej objem, odstraňuje prípadný zápach a maximalizuje priedušnosť. Vyberte prací program vhodný pre športové alebo outdoorové oblečenie a držte sa teploty do 40 ° C. Zároveň vypnite žmýkanie i odstreďovanie a po plákanie len vypustite z práčky vodu.

Sušenie
Po vypraní nechajte voľne uschnúť na sušiaku. Predtým ju len ľahko vyžmýkajte, zaveste na ramienko a nechajte odkvapkať prebytočnú vodu.

V priebehu sušenia čas od času s bundou zatraste, aby perie nevytvorilo chuchvalce. Pokiaľ máte doma sušičku, vyberte program s najnižšou možnou teplotou a prihoďte pár zmäkčovacích loptičiek.

Skladovanie
Mimo sezónu skladujte perovky rozbalenú, a to na suchom a dobre vetranom mieste.

Nepoužívajte kompresné obaly – hrozí trvalá strata objemu. Pokiaľ na bundu nemáte dostatok miesta, uložte ju do sieťového vreca. Zaistíte tak optimálne prúdenie vzduchu.

Tabuľka veľkostí

Tabulka

XS S M L XL 2XL 3XL 4XL 5XL
46 48 50 52 54 56 58 60 62