Ako vybrať skialpové lyžiarky 

AKO VYBRAŤ

SKIALPOVÉ LYŽIARKY

SKIMAX STORE | Olomouc | zima 2021/2022

Výber technického vybavenia máme za sebou, je čas dopriať pohodlie Vašim nohám, ktoré je nemenej dôležité. Poďme vybrať skialpové topánky. Čo sa voľby skialpových lyžiarok týka, mali sme pomerne jasno a stavili sme na taliansku stálicu SCARPA. SCARPA patrí medzi najväčších výrobcov outdoorovej obuvi, a to isté sa o tejto prestížnej talianskej značke dá povedať aj vo svete obuvi lyžiarskej, špeciálne skialpovej a telemarkovej.
My sme pre Vás od tejto značky vybrali tie najlepšie dámske aj pánske skialpové modely. Tak ako pri zjazdových lyžiakoch, aj tu bude všetko začínať na Sidas FeetBoxe, kde Vám oskenujeme nohy a vyberieme tú pravú topánku, presne pre Váš typ chodidla. Prípadne lyžiarky doplníme tvarovanou vložkou podľa typu Vašej klenby. Rovnako sme schopní skialpové topánky dotvarovať tzv. & bootfittingom.

Ak bude Váš cieľ jasný, a to: zaobstarať si čo najľahšiu skialpinistickú výbavu, mal by Váš zrak určite smerovať k modelu F1 3.0 v pánskom aj dámskom prevedení, ktorý sa vyznačuje svojou nízkou hmotnosťou a skvelým rozsahom kĺbu. Tieto topánky sa však rozhodne nestratia ani v zjazde. Vďaka systému BOA dokážete topánku rovnomerne zapnúť a Vaša noha bude v lyžiarskej topánke sedieť bez pohybu.

Ak Vám nevadí vyšliapnuť si na kopec s pár gramami naviac a ste skôr smerovaní na širšie typy lyží a hlbšie a freeridové terény, budete viac pokukovať po pánskom modeli MAESTRALE 3.0, resp. Po dámskom variante GEA LD 3.0. Tieto kvalitne spracované topánky budú Vaše chodidlo držať ako pribité, ale zároveň sa budete cítiť ako v bavlnke – hoci sa jedná o športový model, sú veľmi komfortné.

Mohlo by Vás zaujímať

Jak vybrat skialpové lyže
Ako vybrať
skialpové lyže
Chcem si prečítať článok
Skialpy nově ve SKIMAX STORE
Skialpy
novo vo SKIMAX
Chcem si prečítať článok
Jak vybrat skialpové vázání
Ako vybrať
skialpové viazanie
Chcem si prečítať článok
Jak vybrat skialpový set
Ako vybrať
skialpový set
Chcem si prečítať článok

 

Ohľadne skialpov Vám vždy najlepšie poradí Marek Čech

 • Marek Čech - Online poradce pro výběr skialpů

  Marek Čech

  Profi tester lyží
  Online poradca pre výber skialpov

Pokiaľ budete potrebovať pri výbere poradiť neváhajte sa na mňa obrátiť, veľmi rád Vám pomôžem. Môžete mi zavolať na tel.: +420 730 516 053, alebo napísať e-mail na cech@ski-max.cz, či vyplniť dotazník na výber skialpov.

DOTAZNÍK

Odporúčam Vám taktiež navštíviť našu kamennú predajňu SKIMAX STORE v Olomouci.   Marek

 • SKIMAX STORE – 700 m2 luxusních lyžařských specialit pod jednou střechou

  SKIMAX STORE

  700 mluxusných lyžiarskych špecialít
  pod jednou strechou
  Tel.: +420 603 865 000
  Po – Ne
  9.00 – 19.00


Späť

Ďalšie novinky

Predĺžte si zmluvu

Prodluzte-si-smlouvu-0.jpg

Vážení zákazníci požičovne Skimax. Ste spokojní so zapožičanou výbavou? Potom neváhajte! Dovoľujeme si Vás osloviť so zaujímavou ponukou. Predĺžte si zmluvu JEDNODUCHO a RÝCHLO z pohodlia vášho domova

Ako vrátiť požičanú výbavu

Jak-vratit-pujcenou-vybavu.jpg

Koniec lyžiarskej sezóny sa pomaly blíži, a presne preto sme sa rozhodli Vás včas informovať o priebehu vrátenia Vami zapožičanej výbavy

AK.POPART – Dizajnová lahôdka

AK.POPART-0_.jpg

Lyže z limitovaného radu AK.POPART sú dizajnovou lahôdkou švajčiarskej prémiovej značky AK Ski. Nielen dizajnovú, ale aj funkčnú