SPORTALM ZIMA 20/21 TERAZ VO 30% ZĽAVĚ

Ako vybrať dámsku lyžiarsku bundu – 3. časť 

Ako vybrať dámsku lyžiarsku bundu

3. čásť – Podľa výplňového materiálu

2020 | Skimax STORE

Ako vybrať dámsku lyžiarsku bundu – Podľa výplňového materiálu

Technická čiže syntetická výplň poskytuje izolačné vlastnosti aj v nadmerne vlhkom prostredí. Odolnosť proti vlhkosti je naozaj značná, rýchlo vysychá a ďaleko ľahšie sa udržuje a perie. Tento materiál je najvhodnejší vo chvíli, keď sa vonkajšie teploty pohybujú okolo 0 °C, najmä ak sa strieda sneh s dažďom. Hoci má rovnakú váhu ako bunda páperová a je väčšinou objemnejšie, syntetika všeobecne hreje menej, takže sa toľko neohreje. Avšak oproti páperovým bundám môžete tie so syntetickou výplňou pokojne vložiť do práčky a nič sa jej nestane. Akonáhle sa rozhodnete syntetickou bundu prať, kúpte si špeciálny prací prostriedok.

Páperová výplň dokáže skvele akumulovať teplo a neprepúšťať ho ďalej, má nízku hmotnosť, a navyše sú výrobky s perovou výplňou vyrobené z obnoviteľných zdrojov, ľahko recyklovateľné a k prírode ďaleko šetrnejšie. Produkty s perovou výplňou nahradí aj niekoľko vrstiev oblečenia a zahrejú aj v najdrsnejších podmienkach. V péřovce sa len tak neprehreje a zbytočne nezpotíte, pretože perie ako prírodné izolant vyprodukuje vždy presne toľko tepla, koľko potrebujete k tomu, aby ste sa dostatočne zahriali. Bonusom je tiež nízka hmotnosť, výborná skladnosť, odolnosť voči pokrčeniu a dlhá životnosť. Ako malé mínus je, že páperová bunda nemá spravidla vysoký vodný stĺpec a musíte počítať s tým, že výplň je náchylná na vlhkosť a ďaleko dlhšiu dobu vysychá.

Jak vybrat dámskou lyžařskou bundu – Podle výplňového materiál

Prezrite si našu ponuku dámskych lyžiarskych bund

PREČÍTAJTE SI TIEŽ

Jak vybrat dámskou lyžařskou bundu – Podle výplňového materiál

Ak budete potrebovať aj napriek tomu poradiť pri výbere, kontaktujte ma na e-mailu store@ski-max.cz, alebo na telefóne +420 775 860 840, rada Vám s výberom pomôžem!

Jak_vybrat_damskou_lyzarskou_bundu_podle_vyplnoveho_materialu_CZ_SK_4.jpg

Odporúčam tiež navštíviť našu kamennú predajňu, kde Vám budú pri výbere nápomocné naše veľmi ochotné poradkyňa Gabča s Luckou!

Míša


Späť

Ďalšie novinky

Lyže AK Ski novo vo SKIMAX STORE

Lyze-AK-Ski-Porsche-mezi-lyzemi.jpg

Luxusná ručne vyrábané lyže od švajčiarskej značky AK Ski. Prečítajte si názory dlhoročných profi testerov na jednotlivé zjazdové modely, od dámskych lyží cez univerzálky po slalomky

Darček, ktorý netrafíte, po Vianociach vymeníte

Darek_ktery_netrefite.jpg

AKTUALIZOVANÉ 23.12.2020: Ak sa dostane na tenký ľad s darčekmi, ktoré ste vybrali Vašim blízkym, nemusíte sa ničoho báť. Aj Ježiško sa občas utne. Ale keď nakupuje vo SKIMAX, riešenie sa hneď nájde!

E-SHOP frčí ďalej, ale zatvárame PREDAJŇU

Zavirame_prodejnu_a_pujcovnu_ale_e_shop_frci_dal.jpg

AKTUÁLNE: E-SHOP frčí ďalej aj s ONLINE PROFI PORADENSTVOM, ale vzhľadom k nariadeniu vlády zatvárame predajňu SKIMAX STORE