Ako vybrať dámsku lyžiarsku bundu – 3. časť 

Ako vybrať dámsku lyžiarsku bundu

3. čásť – Podľa výplňového materiálu

2020 | Skimax STORE

Ako vybrať dámsku lyžiarsku bundu – Podľa výplňového materiálu

Technická čiže syntetická výplň poskytuje izolačné vlastnosti aj v nadmerne vlhkom prostredí. Odolnosť proti vlhkosti je naozaj značná, rýchlo vysychá a ďaleko ľahšie sa udržuje a perie. Tento materiál je najvhodnejší vo chvíli, keď sa vonkajšie teploty pohybujú okolo 0 °C, najmä ak sa strieda sneh s dažďom. Hoci má rovnakú váhu ako bunda páperová a je väčšinou objemnejšie, syntetika všeobecne hreje menej, takže sa toľko neohreje. Avšak oproti páperovým bundám môžete tie so syntetickou výplňou pokojne vložiť do práčky a nič sa jej nestane. Akonáhle sa rozhodnete syntetickou bundu prať, kúpte si špeciálny prací prostriedok.

Páperová výplň dokáže skvele akumulovať teplo a neprepúšťať ho ďalej, má nízku hmotnosť, a navyše sú výrobky s perovou výplňou vyrobené z obnoviteľných zdrojov, ľahko recyklovateľné a k prírode ďaleko šetrnejšie. Produkty s perovou výplňou nahradí aj niekoľko vrstiev oblečenia a zahrejú aj v najdrsnejších podmienkach. V péřovce sa len tak neprehreje a zbytočne nezpotíte, pretože perie ako prírodné izolant vyprodukuje vždy presne toľko tepla, koľko potrebujete k tomu, aby ste sa dostatočne zahriali. Bonusom je tiež nízka hmotnosť, výborná skladnosť, odolnosť voči pokrčeniu a dlhá životnosť. Ako malé mínus je, že páperová bunda nemá spravidla vysoký vodný stĺpec a musíte počítať s tým, že výplň je náchylná na vlhkosť a ďaleko dlhšiu dobu vysychá.

Jak vybrat dámskou lyžařskou bundu – Podle výplňového materiál

Prezrite si našu ponuku dámskych lyžiarskych bund

PREČÍTAJTE SI TIEŽ

Jak vybrat dámskou lyžařskou bundu – Podle výplňového materiál

Ak budete potrebovať aj napriek tomu poradiť pri výbere, kontaktujte ma na e-mailu store@ski-max.cz, alebo na telefóne +420 775 860 840, rada Vám s výberom pomôžem!

Jak_vybrat_damskou_lyzarskou_bundu_podle_vyplnoveho_materialu_CZ_SK_4.jpg

Odporúčam tiež navštíviť našu kamennú predajňu, kde Vám budú pri výbere nápomocné naše veľmi ochotné poradkyňa Gabča s Luckou!

Míša


Späť

Ďalšie novinky

E-SHOP frčí ďalej, ale zatvárame PREDAJŇU a POŽIČOVNU

Zavirame_prodejnu_a_pujcovnu_ale_e_shop_frci_dal.jpg

E-SHOP frčí ďalej aj s ONLINE PROFI PORADENSTVOM, ale vzhľadom k nariadeniu vlády zatvárame predajňu SKIMAX STORE aj POŽIČOVŇU LYŽÍ, SNB A BEŽIEK až do 2.11.2020

Dámske lyže sú skvelou voľbou

Untitled design (9).png

Prečo je dámsky model vhodnejšie? Jeho konštrukcia lepšie vyhovuje lyžiarske technike žien, ktorá je iná ako u mužov. Ide hlavne o postavení ťažisko v priebehu oblúku či veľkosť tlaku do hrán, ktorý vychádza z ich rýchlosti a váhy.

Nová kolekcia SPORTALM zima 2020/2021

sportalm_zima.jpg

Nová kolekcia SPORTALM zima 2020/2021 už dorazila do SKIMAX STORE aj do e-shopu SKIMAX. Poďte sa pozrieť!